LTV tiešraidē - Tautas frontes 25.jubilejas pasākumi

Latvijas Tautas frontes (LTF) dibināšanas 25. gadadienā Latvijas Televīzija (LTV) skatītājiem piedāvās šim notikumam veltītas konferences tiešraidi no Saeimas, kā arī tiešraidē - sarīkojumu pie Brīvības pieminekļa. Bez tam par godu LTF jubilejai LTV1 programmā paredzētas dokumentālo filmu televīzijas pirmizrādes.

Piektdien, 4.oktobrī, pulksten 11.00 LTV1 tiešraidē no Saeimas pārraidīs LTF 25.gadadienai veltīto konferenci „LTF uzvara Augstākās padomes vēlēšanās – parlamentārisma atdzimšana Latvijā”, kas atgādinās un izvērtēs vienu no būtiskākajiem faktoriem Latvijas jaunāko laiku vēsturē – LTF izveidošanos pirms ceturtdaļgadsimta un tās vēsturisko nozīmīgumu. Ar priekšlasījumiem uzstāsies Dainis Īvāns, Jānis Dinevičs, Aivars Endziņš, Tālavs Jundzis un Egils Levits. Apaļā galda diskusiju par Baltijas valstu vienojošo un atšķirīgo ceļā no totalitārisma uz demokrātisku lēmumu pieņemšanu vadīs Romualds Ražuks. Tajā piedalīties aicināti arī Lietuvas atdzimšanas kustības „Sajūdis” un Igaunijas kustības „Rahvarinne” tā laika aktīvisti.

Sestdien, 5.oktobrī, pulksten 18.30 pie Brīvības pieminekļa notiks Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25.gadskārtai veltīts pasākums, ko tiešraidē demonstrēs LTV1. Milzīgu karti, kas tiks uzstādīta kā apliecinājums gaisotnei Latvijā pirms ceturtdaļgadsimta un Latvijas Tautas frontes veidošanās laikam, „apdzīvos” bērnu folkloras grupas, kas muzicēs kopā ar Julgī Stalti, Zani Šmiti, Kristīni Kārkli-Puriņu, Edgaru Kārkli, kamerkori „Ave sol” Ulda Kokara vadībā un komponistu Mārtiņu Braunu. Līdztekus Atmodas laika muzikālajām liecībām videokolāža atgādinās, ka Latvija bija poligons ne tikai PSRS armijai, bet arī ideoloģiskajam „karam”, par ko tolaik rakstīja kompartijas „Cīņa” un tai pretī - brīvdomīgā „Padomju Jaunatne”, inteliģentā „Literatūra un Māksla”, vēlāk Latvijas Tautas frontes laikraksts „Atmoda”.

Režisora Askolda Saulīša jaunākās dokumentālās filmas „Atmodas antoloģija” televīzijas pirmizrādi LTV1 piedāvās 5.oktobrī pulksten 21.45. Filma, kas veltīta Latvijas Tautas frontei, stāsta par būtiskākajiem pagrieziena punktiem Atmodas laika vēsturē. Kad īsti sākās Atmoda, kas bija sabiedrības virzītāji, ko zināja un ko nezināja Tautas frontes veidotāji, kādi bija viņu mērķi? Filmas veidotāji piedāvā skatītājiem ielūkoties tā laika notikumu antoloģijā – kino hronikās, dokumentos, avīžu slejās un dalībnieku atmiņās, lai katrs pats rastu atbildes un novērtētu, cik nozīmīgs bija šis laiks pirms 25 gadiem. Filmā tiek skartas arī mazāk zināmas vēstures lappuses, parādīta Tautas frontes darbība un nozīme pēc uzvaras LPSR AP vēlēšanās, 1991.gada janvāra un augusta notikumos līdz pat 5.Saeimas vēlēšanām, kas organizācijai kļuva liktenīgas.

5.oktobrī pēc „Panorāmas” LTF veidošanās notikumus atcerēsies arī raidījumā „Aculiecinieks”.

Jau ievadot Atmodas notikumiem veltīto nedēļu, pirmdien, 30.septembrī, pulksten 21.15 pirmoreiz televīzijas ēterā dokumentālā filma “Uzturiet debesis spēkā...” - Latvijas trešās atmodas vēstures lieciniece. Jānis Peters, Dainis Īvāns, Anatolijs Gorbunovs, Ivars Godmanis, Georgs Andrejevs un citi LTF savulaik atbalstītie Latvijas Republikas Augstākās padomes un PSRS Tautas deputāti atceras un vērtē laiku no Radošo savienību plēnuma 1988. gadā līdz augusta pučam 1991.gadā. Laiku no tautas pašapziņas atdzimšanas masu kustībā līdz Latvijas atjaunotās neatkarības starptautiskai atzīšanai. Dokumentālo filmu veidojuši žurnālisti – Atmodas laika liecinieki – Viktors Avotiņš, Edvīns Inkēns, Jānis Gavars un Normunds Beļskis

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt