LTV: Administratora Bunkus slepkavības lietā aizturēti uzņēmēji Mihails Uļmans un Aleksandrs Babenko

Četrus gadus pēc advokāta un maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības Valsts policijai ir izdevies noskaidrot faktiski visu iesaistīto personu ķēdi, un otrdien šajā lietā aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs, informēja policijā. 

Policija patlaban atturas komentēt konkrētu personu skaitu, dzimšanas gadus un lomu sadalījumu noziegumā. Taču Latvijas Televīzija (LTV), atsaucoties uz tās rīcībā esošo neoficiālo informāciju, vēstīja, ka Bunkus slepkavības lietā aizturēti uzņēmēji Mihails Uļmans un Aleksandrs Babenko.

Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas priekšnieks Romāns Jašins norādīja: "Šī viennozīmīgi ir viena no Valsts policijas vēsturē apjomīgākajām pasūtījuma slepkavības izmeklēšanas lietām, kas guva arī plašu rezonansi sabiedrībā un nemitīgu interesi par policijas darba progresu. Jāteic, ka izmeklēt šāda līmeņa lietas ar tik intensīvu publisko interesi nav vienkāršs uzdevums, un nereti policija arī atteica sniegt plašāku ieskatu par paveikto, lai netraucētu tās virzībai. Bet nu izmeklēšana ir tajā stadijā, kad varam droši teikt – tā vainagojusies panākumiem.

Esam noskaidrojuši gandrīz visu noziegumā iesaistīto personu ķēdi, sākot no slepkavības pasūtītāja, organizētāja līdz izpildītājam, un šodien, 24. maijā, Valsts policija rūpīgi plānotas operācijas laikā veikusi aizturēšanas."

Pašlaik lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma 118. panta piektās daļas par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu personas var tikt sodītas ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Patlaban, kad izmeklēšana nonākusi jau nākamajā posmā un ir aizturētas personas, turpinās kriminālprocesuālās darbības, tāpēc Valsts policija vēl nevar sniegt nekādu detalizētāku informāciju nedz par izmeklēšanas gaitu, nedz veiktajām aizturēšanām un citām izmeklēšanas niansēm. "Tagad svarīgi šo darbu novest līdz galam, pirms varēsim sniegt publiski plašāku informāciju par kriminālprocesu. Tiklīdz Valsts policija varēs nākt klajā ar konkrētāku informāciju, tā sabiedrību informēsim," informēja policijā.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks pavēstīja: "Izmeklēšanā ir gūta skaidra aina par nozieguma izdarīšanas apstākļiem un iesaistītajām personām, un vienlaikus aicinām vēl arī tās personas, kuras šīs lietas izmeklēšanas saistībā nav sniegušas visu tām zināmo informāciju, vai personas, kuras var vēl ko liecināt, pieteikties pašām labprātīgi un sadarboties ar policiju. Negaidiet šajā lietā, kad kriminālpolicija pieklauvēs pie jūsu durvīm. Valsts policija garantē anonimitāti."

Izmeklēšana lietā turpinās.

KONTEKSTS:

Maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus tika nošauts 2018. gada 30. maija rītā Mežaparkā pie Rīgas Brāļu kapiem savā automašīnā "Range Rover". Slepkavība notika ap plkst. 8.40. Notikuma vietā tika redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu. Vēlāk automašīna atrasta sadedzināta netālu no notikuma vietas. Izmeklētāju sākotnējā versija ir, ka slepkavība saistīta ar Bunkus profesionālo darbu advokāta vai maksātnespējas administratora amatā.

LTV raidījums "De facto" vēstīja, ka Bunkus divus gadus pirms slepkavības vērsās tiesībsargājošās iestādēs par viņam izteiktiem draudiem. Braucot pa to pašu maršrutu, kā liktenīgajā dienā, viņam pretī braucis motocikls, uz kura sēdējuši divi cilvēki. Tuvojoties viņa automašīnai, aizmugurē sēdošais viņa virzienā pavērsis automātu, bet šāvienus neizdarīja. Bunkus iesniegumā kā pasūtītāju šiem draudiem minējis uzņēmēju Mihailu Uļmanu, no kura Bunkus centies piedzīt vairāk nekā 700 tūkstošus par kompānijai "Rego Trade" it kā nodarītiem zaudējumiem.

Policija toreiz ierosināja izmeklēšanu par draudēšanu. Lietā par draudiem iestājās noilgums, tādēļ kriminālprocesu izbeidza, bet notikumi vēlāk tikuši skatīti kopsakarībā ar slepkavību un bijusi viena no versiju sastāvdaļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt