Dienas ziņas

Pielāgo auto Covid-19 pacientu transportēšanai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Līvānos tīra Dubnu

Līvānos tīra Dubnas upi

Ziema bez sala ļāvusi iztikt bez plūdu draudiem, bet parasti pavasaros līvāniešus uztrauc situācija Dubnas upē. Ledus iešanas laikā regulāri veidojas ledus sastrēgumi, izraisot zemāko vietu applūšanu. Šobrīd Līvānos tiek mazināts plūdu risks nākotnē, tīrot upes gultni.

Dubnas upes tīrīšanas laikā viens no svarīgākajiem darbiem ir gultnes attīrīšana no dūņām, ko veic peldošais zemes sūknis. Tā kā darbi tiek veikti aptuveni trīs kilometru garumā, tehnika regulāri jāpārvieto. Filmēšanas dienā norisinājās cauruļu un sūkņa pārvietošana. Firmā SIA "Riga rent" skaidroja, kādēļ darbs ar sūkni ir tik laikietilpīgs.

"Tas strādā rādiusā. Tas ir tā, ka, tam drusku pārvietojoties, tikko tas maina dislokācijas vietu, tam tiek skrūvēti klāt papildu cauruļvadi. Process ir nepārtraukts, pastrādā kādu posmu, iztīra, tad atkal jāsamontē cauruļvadi, jānoenkuro tas "kuģis" atkal," klāstīja SIA "Riga rent" pārstāvis Vladimirs Zommers.

Projekta laikā upe tiek atbrīvota arī no ūdenszālēm un apauguma, bet strādniekiem no ūdens nākas vilkt ārā ne tikai koku zarus, bet arī vecas riepas un citus priekšmetus.

Darbu pasūtītājs ir valsts SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi". Uzņēmumā uzsvēra, ka Dubnas upes lejasgalā gadu gaitā sakrājies ļoti daudz sanesumu.

"Ja sanesumi rodas, tad augšgalā notiek ūdens uzstādināšana un teritorijas applūšana. Tas kaitē ne tikai Līvāniem, bet arī blakus esošām teritorijām, tās lauksaimniecības zemes, meliorācijas sistēmas visas zem ūdens paliek, un rezultāts ir ļoti bēdīgs," klāstīja VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” Latgales reģiona meliorācijas nodaļas vadītājs Staņislavs Šķesters.

Pēc Eiropas Savienības Solidaritātes fonda projekta īstenošanas plūdu risks būs mazāks, tāpat būs uzlabota arī ainava. To novērtē vietējie iedzīvotāji.

Dubnas upes tīrīšanu un teritorijas labiekārtošanu plānots pabeigt līdz maija beigām. Atjaunošanas darbu izmaksas ir vairāk nekā 269 800 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt