Dienas ziņas

Papes dabas parkā applūst ganības

Dienas ziņas

Jauno vokālistu konkurss «Gaismas dziesmas Kandavai»

Palīdz trūkumā nonākušām ģimenēm

Limbažu pusē palīdz trūkumā nonākušām ģimenēm

"Gūt var dodot" - ar šādu moto labdarībai apvienojušās vairākas limbažnieces. Pamanot, cik veiksmīgi ar sociālo tīklu palīdzību iespējams atrast cilvēkus, kas gatavi palīdzēt trūkumā nonākušajiem, meitenes nolēmušas arī Limbažu pusē aicināt iedzīvotājus iesaistīties līdzīgās aktivitātēs. Redzot, cik daudz ir ģimeņu, kam nepieciešama palīdzība gan pārtikas, gan apģērba un sadzīves lietu sagādāšanai, nu jau iekārtota arī sava labdarības noliktava dažādu ziedoto lietu uzglabāšanai.

Labdarības iniciatore bija limbažniece Kate Repina, kas pērn ap Ziemassvētku laiku sociālajos tīklos izplatījusi aicinājumu pieteikties ikvienam, kas vēlētos atbalstīt trūcīgās ģimenes. Atsaukušies daudzi novadnieki, iznākusi kārtīga labdarības akcija. Pēc tam aktīvākās limbažnieces nolēmušas šo darbošanos turpināt.

"Mums katrai mājās iekrājās diezgan daudz. Mums bija piebāzti stūri, darba vietas un tad, kad mēs jutām no ģimenes locekļiem, no darba kolēģiem, ka savāc savas lietas, tas ir par daudz, mēs meklējām telpas Limbažos," teica limbažniece Kate Repina.

Tā atrasta neliela pagraba telpa kādreizējā pasta ēkā, tās īri divas reizes gadā apmaksā katra no grupiņas dalībniecēm. Sameklēt ģimenes, kam palīdzība nepieciešama, līdzējuši gan sociālie darbinieki, gan apvaicāti pedagogi bērnudārzos un skolās.

"Zvanījām, citiem pat nebija telefonu, braucām uz dullo, meklējām tās ģimenes. Kam varējām piezvanīt, zvanījām, prasījām, ko vajag. Ļoti bieži tā bija gultasveļa, dvieļi, zeķes," atzina Repina.

Tiesa, pieredze ir dažāda, sastapti arī cilvēki, pie kuriem atgriezties vairs negribas, tomēr atmiņā vairāk palikuši tieši aizkustinošie gadījumi.

"Bērnam aizved un viņš ir priecīgs par sīpolu maisiņu. Ar priecīgām acīm. Nu tad ir tā, ka pašiem asaras birst, skatoties uz tādiem bērniem," teica limbažniece Zita Vārsberga.

Šogad aktīvākā darbošanās notiek tieši noliktavā, ģimenes tiek aicinātas pārlūkot krājumus, tāpat ziņot par kādām konkrētām vajadzībām. Ziemas sezonā ļoti aktuāli ir siltie apģērbi, apavi.

"It īpaši bērni priecājas par jebko. Varbūt es dažreiz esmu uzbāzīga, es apmēram orientējos, kas man šeit ir, un tad es viņam iedodu kaut ko, es saku, vai, cik tev skaisti izskatās šī jaciņa. Un viņš laimīgs staigā, nevelk nost, mamma zvana, ka viņš visu dienu staigājis tajā jaciņā," piebilda  labdarības noliktavas pārzine Ilze Ukina.

Meitenes spriež, ka nākamais solis būtu biedrības dibināšana, iespējams, tas atvieglotu arī telpu īres jautājumu, kā arī labdarībai varētu pievērsties vēl nopietnāk, rakstot un realizējot kādus projektus.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti