«Līgo videostāstu medībās» aicina iemūžināt vasaras saulgriežus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Institūts un sabiedrisko mediju ziņu portāls lsm.lv aicina visus, kam ir videokameras vai viedtālrunis ar video iespēju, Jāņus jeb vasaras saulgriežus iemūžināt „Līgo videostāstu medībās”.

Akcijas nolūks ir parādīt pasaulei, cik labi latvieši vēl līdz mūsdienām ir saglabājuši vasaras saulgriežu tradīcijas. Latvijas Institūts un lsm.lv atgādina, ka šo svētku svinēšana Latvijā ir īpaši vērienīga, sekojot daudzus gadsimtus senām paražām.

Lai piedalītos "Līgo videostāstu medībās", nepieciešams uzfilmēt līdz divām minūtēm garu videostāstu, kurā īsi parādīta vismaz viena Jāņu svinēšanas tradīcija.

Tā kā materiālus paredzēts izmantot komunikācijā gan Latvijā, gan arī ārvalstīs, rīkotāji rosina tos veidot vai nu latviešu, vai citās valodās, vai arī bez ierunāta teksta.

Akcijā var piedalīties gan profesionāļi, gan neprofesionāļi, kuri pamanās nofilmēt kādu savdabīgu svinēšanas brīdi.

Videostāsti ir jāiesniedz iespējami labākajā tehniskajā kvalitātē kādā no sociālajiem medijiem: „YouTube”, „Vimeo”, „Facebook” vai citā un jāizvieto uz „Facebook” konta „Kaut kas mīļš no Latvijas” sienas, pievienojot tēmturi #LīgoLīgo.

Latvijas Institūts un lsm.lv gan aicina videostāstu veidotājus ar cieņu izturēties pret citu darbu izmantošanu. Proti, ja materiālā būs mūzika, ir jāpārliecinās, vai tai ir brīvpieejas licence un tādējādi netiek pārkāptas autortiesības. Īsus, līdz 30 sekundēm garus autordarbu fragmentus ir iespējams izmantot mediju materiālos bez īpašas atļaujas, titros obligāti norādot autorību.

Darbu iesniegšanas termiņš ir 30.jūnijs. Tomēr agrāk veidotus darbus var sūtīt vēl pirms Jāņiem. Pirmās vietas ieguvējs akcijā saņems 300 eiro. Vēl divi dalībnieki saņems veicināšanas balvas, kas būs 100 eiro apjomā. Tikpat liela balva būs arī lsm.lv skatītāju balsojumā uzvarējušajam video. Balsošanas periods būs no 1. līdz 6. jūlijam.

Iesniedzot darbus konkursā, to autori piekrīt tos nodot lietošanā arī lsm.lv, kas tos izmantos savā portālā, kā arī Latvijas Institūtam, kurš plāno video izmantot starptautiskajā komunikācijā, lai popularizētu Latvijas tradīcijas pasaulē, tai skaitā publiskai izrādīšanai Latvijas pārstāvniecību rīkotajos pasākumos ārzemēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti