Panorāma

Rīt plāno palaist Latvijas pirmo satelītu

Panorāma

Ķimeņu siers izdodas katram!

Līgo svētkus svin Lielvārdes Gaisa spēku bāzē

Līgo svētkus svin Gaisa spēku bāzē Lielvārdē

Kaut daļai Lielvārdes gaisa spēku bāzē dislocēto Nacionālo bruņoto spēku kareivju Līgo vakaru un Jāņu dienu nācās aizvadīt dežūrējot dienesta vietās, svētku sajūta neizpalika arī šeit. Līdztekus saulgriežos tika sveiktas arī sabiedroto spēku militārpersonas.

Gaisa spēku Lielvārdes aviācijas bāzē, kur līdz ar Latvijas karavīriem dislocētas arī sabiedroto militārpersonas ar dziesmām un tradicionālajiem Līgo ēdieniem tika svinēti vasaras saulgrieži.

„Šī tradīcija ir sena, bet ar sabiedrotajiem sākās pirms četriem gadiem, un mēs ar viņiem svinam. Parasti jau mēs ejam ārā, bet šodien uzlija lietus, bet vienalga mēs ejam ārā un mums ir liels ugunskurs,” stāsta NBS Gaisa spēku bāzes komandieris, pulkvedis Armands Saltups.

Bez godināšanas neiztika arī dienošie Latvijas armijas Jāņi, arī NBS Gaisa spēku majors Jānis Āboltiņš:

„Vienības komandieris vai vienība katra savus Jāņus apsveic, uzliekot šādu jāņu vainagu. Kāda piemiņas dāvana vai velte arī ir – ir bijis alus kauss, ko var lietot pēc tam.”

Līdz ar Latvijas karavīriem tautas dziesmas līdzi mēģināja dziedāt arī ASV karavīri. ASV armijas speciālists Dimitrijs Džonsons gan atzina:

„Valoda ir diezgan sarežģīta. Es mēģināju iemācīties to otro dziesmu, ko dziedāja pasākumā, pat mēģināju dziedāt līdzi, bet bija pagrūti.”

Līgo svētkos savus Džonus solīja sveikt arī  Lielvārdē bāzēto ASV karavīru komandieris Čads Mērfelds.

„Mēs viennozīmīgi sveiksim savus karavīrus, sakot  – jā, puiši, šī ir diena, ko svinēt. Varbūt tā nav īsti jūsu vārda diena, bet viennozīmīgi noteikti ir diena, ko atzīmēt un svinēt,”sacīja Mērfelds.

Kamēr daļa Lielvārdes aviācijas bāzē dislocēto Latvijas karavīru turpina pildīt dienesta pienākumus arī svētkos, vairums viņu ASV kolēģu savu pirmo līgošanas pieredzi solīja izmēģināt arī citviet Latvijā – Rīgā, Ogrē vai Siguldā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti