Lietā par trīs meiteņu pavešanu netiklībā vīrietis uzrunājis vēl 17 bērnus

Par trīs nepilngadīgu meiteņu pavešanu netiklībā aizturētais vīrietis sociālajos tīklos mēģinājis uzrunāt vēl 17 bērnus, taču viņi komunikāciju uzreiz pārtrauca. Lietu par trīs meiteņu pavešanu netiklībā un pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās Valsts policija nosūtījusi prokuratūrai.

"Meitenes tika uzrunātas, vai tev interesē sekss, vai tu gribētu par to parunāt. Citos gadījumos tika sūtītas seksuāla rakstura fotogrāfijas vai īsfilmas ar seksuāla rakstura darbībām.

Viņš jautāja, kā tev tas patika, vai tu negribētu, lai es kaut ko līdzīgu darītu ar tevi un tā tālāk, aicināja pie sevis ciemos.

[..] Par laimi, neviena meitene nepiekrita šim piedāvājumam, un tajos trīs gadījumos, kuros meitenes tika atzītas par cietušajām, viss aprobežojās tikai ar pavešanu netiklībā un seksuāla rakstura diskusijām," stāstīja Valsts policijas Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Oļegs Lavčinovskis.

Viņš pastāstīja, ka pērn rudenī policijā vērsās kādas 13 gadus vecas meitenes tēvs par to, ka meitai kāds vīrietis sūta seksuāla rakstura piedāvājumus. Šis vīrietis bija uzrunājis meiteni kādā sociālajā tīklā un piedāvājis iesaistīties seksuālās darbībās.

Veicot izmeklēšanu, policija noskaidroja vīrieša identitāti un aizturēja viņu, kā arī veica kratīšanu pie viņa. Aizturētais ir kāds 1981.gadā dzimis vīrietis, kurš dzīvo Rīgā un kurš jau agrāk sodīts par dzimumnoziegumiem. Lavčinovskis pastāstīja, ka sociālajā tīklā vīrietis bija izmantojis savas īstās bildes, kurās nepārprotami varēja manīt viņa vecumu.

Policijai izdevās noskaidrot un pierādīt kopumā trīs līdzīgas epizodes. Tāpat vēl 17 gadījumos minētais vīrietis uzrunāja meitenes vecumā no 9 gadiem, tomēr viņas visas uzreiz pārtrauca komunikāciju ar viņu.

Lavčinovskis pastāstīja, ka aizturētais vīrietis visus savus upurus uzrunājis Latvijā labi zināmā sociālā tīkla vietnē, kur komunicē lielākoties latviski. Viņš bērniem sūtīja seksuāla rakstura video un aicināja ciemos.

Policijas ieskatā tik liels epizožu skaits liecina, ka aizturētajam bija vēlme izdarīt noziegumus.

31.jūlijā lietu policija nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Vīrietis aizvien atrodas apcietinājumā.

Meitene par saraksti izstāsta tētim

Valsts policijas Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Oļegs Lavčinovskis Ella Semjonova

"Tā lieta sanāca tik veiksmīga tāpēc, ka pie mums vērsās meitenes tēvs. Meitai ar tēvu bija uzticības pilnas attiecības.

Kad viņa tika uzrunāta ar šāda rakstura piedāvājumiem, viņa vērsās pie tēva un lūdza padomu.

Tēvs reaģēja pareizi. Viņš piefiksēja visu saraksti un vērsās policijā ar šiem pierādījumiem un viņam zināmiem faktiem," stāstīja Lavčinovskis.

Galvenā vieta, kur iespējams cīnīties ar šādiem noziegumiem, ir ģimene, kurā ir uzticības pilnas attiecības, sacīja Lavčinovskis, vienlaikus uzsverot, ka bērnu nedrīkst kontrolēt un pārbaudīt telefonu, jo tas var radīt pretēju efektu.

Arī Kriminālizmeklēšanas pārvaldes psiholoģe Dace Landmane uzsvēra, ka vecākiem par iespējamiem noziegumiem internetā ar bērniem jārunā, nemoralizējot un nenosodot viņus. Viņa skaidroja, ka bērni sociālajos tīklos bieži meklē vienkārši komunikāciju un noteiktā vecuma posmā viņus sāk interesēt seksualitātes tēmas.

Tomēr, kad kāda komunikācija nonāk līdz seksuālām tēmām, bērni mēdz nobīties, apjukt, sajust kaunu vai vainas apziņu. Piedzīvojot kādas noziedzīgas darbības, bērni kļūst piesardzīgi un izvairās no sociālajiem tīkliem, smagākos gadījumos manāma arī nomāktība.

Saskaroties ar līdzīgu komunikāciju, kādu piedzīvoja šajā lietā cietušās meitenes, pirmkārt, bērnam sarakste ir jāpārtrauc un jāinformē sava uzticības persona, kas labākajā gadījumā ir vecāki. Savukārt vecākiem jāspēj komunicēt bez pārmetumiem un nosodījumiem. Tāpat būtiski ir informēt policiju par notikušo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti