Dienas ziņas

Karostas cietums vēris durvis apmeklētājiem

Dienas ziņas

Ārpusģimenes aprūpe ārkārtējā situācijā

Liepupē veidos brīvprātīgo ugunsdzēsēju posteni

Liepupē veidos brīvprātīgo ugunsdzēsēju posteni

Kad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uz notikuma vietu nevar ierasties pietiekami ātri vai jālikvidē īpaši lieli ugunsgrēki, palīgā nāk brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Šī kustība īpaši svarīga lauku rajonos, kur uz izsaukumiem brīvprātīgie paspēj atbraukt ātrāk, kā arī labāk pārzina vietējo teritoriju. Brīvprātīgo ugunsdzēsēju postenis taps arī Salacgrīvas novada Liepupē.

Salacgrīvas novada Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai ir sena vēsture, un jau vairākus desmitus gadu tā pulcējusi entuziastus - vīrus, kuri savā brīvajā laikā uztur kārtībā ugunsdzēsības mašīnas, ekipējumu un ir gatavi palīdzēt ugunsnelaimē nonākušajiem. Tā gadu gaidā izveidots postenis Korģenē, un, ņemot vērā novada ģeogrāfisko izvietojumu, uzsākta arī Liepupes posteņa izveide.

"Ar Salacgrīvas novada palīdzību mēs tik tālu esam arī nonākuši, ka bez pārtraukuma esam piedalījušies ugunsgrēku dzēšanā un palīdzējuši, Salacgrīvas postenim tāpat bieži palīdzam, reizē izbraucam. Katru gadu kādas trīsdesmit līdz četrdesmit reizes izbraucam, plus Korģenes postenis arī padsmit līdz divdesmit reizes izbrauc, šogad esam jau desmit reizes izbraukuši," klāstīja Ainažu brīvprātīgo ugunsdzēsēju valdes priekšsēdētājs Zigmārs Dancis.

"Mums ir tiešām prieks, un mēs arī turpināsim šo atbalstu, un tā ir ļoti praktiska lieta, ka šāds postenis arī tiks izveidots Liepupē, un tas nozīmē - novada otrā galā," teica Salacgrīvas novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (Latvijas Reģionu apvienība).

Liepupes brīvprātīgo ugunsdzēsēju posteni ar ģimenes, draugu un citu entuziastu palīdzību izveidot apņēmusies Kristīne Mauliņa.

Viņa ir pārliecināta, ka šāds postenis veicinās arī sabiedrības interesi un vēlmi iesaistīties brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustībā,

kas citur Eiropā ir ļoti attīstījusies un kur brīvprātīgie dzēš apmēram 90% no lauku reģionu ugunsgrēkiem.

"Es domāju, ka tā ir nākotne, ka tas būs tas, ko sabiedrība var dot, teiksim, kādu labumu arī no savas puses, attīstot brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustību, ne tikai lai palīdzētu nelaimē, bet arī lai zinātu, kas kā notiek," atzīmēja Liepupes brīvprātīgo ugunsdzēsēju aktīviste Mauliņa.

Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības līdz šim lielāko atbalstu saņēmušas no vietējām pašvaldībām un ziedotājiem. Tomēr jau gadiem tiek meklēti risinājumi, lai šo kustību stiprināšanai piesaistītu arī valsts līdzekļus.

Vēl neatbildēts ir jautājums, kā pēc administratīvi teritoriālās reformas gadiem koptās tradīcijas vērtēs jaunizveidoto novadu vadītāji.

"Tā ir tā politikas pamatlieta, un patiesībā neviens, kas saka savādāk, neko citu nedara, kā tikai melo. Tas, kas kādreiz ir bijis svarīgs, tas kļūst mazsvarīgs pēc teritorijas paplašināšanas, un tas, kas ir bijis mazsvarīgs, vairs neeksistē, tā ir politiskā loģika," piebilda Straubergs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt