Dienas ziņas

Cēsnieki gandarīti par jaunu ekspresvilciena reisu

Dienas ziņas

Malkas apkures krāsnis lielajās pilsētās neaizliegs

Liepājnieki iebilst pret ogļu pārkraušanu Karostā

Liepājnieki iebilst pret ogļu pārkraušanu Karostā

Daudzi liepājnieki kategoriski iebilst pret atļaujas izsniegšanu uzņēmumam “Karosta LP” B kategorijas piesārņojošas darbības veikšanai, kas paredz dažādu materiālu, to skaitā arī ogļu pārkraušanu blakus Karostas kanālam. Iedzīvotāji baidās, ka tas pasliktinās gaisa kvalitāti, un norāda, ka saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pasūtīto pētījumu Liepājā gaiss jau tagad neatbilst Pasaules Veselības organizācijas standartiem.        

SIA “Karosta LP” ogļu un citu kurināmo materiālu pārkraušanu vēlas veikt Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) teritorijā Turaidas ielā, kur nepilna kilometra attālumā atrodas vairākas dzīvojamās mājas.

Gadā paredzēts pārkraut 800 000 tonnu ogļu, kas tiks uzglabātas līdz 12 metriem augstās kaudzēs zem klajas debess. Iedzīvotāji baidās, ka, pūšot vējam, ogļu putekļi nokļūs ārpus uzņēmuma teritorijas. Kā piemēru viņi min “Karosta LP” mātes uzņēmumu – SIA “Ekers Stividors LP”, kas ogles jau vairākus gadus pārkrauj ostā - tuvāk Jaunliepājai.

Lai gan uzņēmums apgalvo, ka ogļu kaudzes tiek mitrinātas, daļa liepājnieku tās uzskata par viņu dzīvesvietās nonākušo putekļu avotu.

“Viņi rada plaušu slimības dažādas. Ir nelāgs piemērs jau Kalpaka ielā, kur iedzīvotāji nevar logus atvērt, viss ir melns – palodzes, automašīnas,” norādīja liepājnieks Valters Dreika.

“Līdz šim esošās sūdzības pierāda, ka uzņēmums nevar izpildīt B kategorijas piesārņojuma atļaujas izvirzītos nosacījumus, līdz ar to mums nav pārliecības, ka, vēl vienu termināli uzbūvējot, šī vides kvalitāte nemainīsies uz slikto pusi vēl vairāk,” sacīja liepājniece Kristīne Dzelme.

Šonedēļ Liepājā notikušajā sabiedriskajā apspriešanā par piesārņojošas darbības atļaujas izsniegšanu SIA “Karosta LP” tās vadība skaidroja, ka ogļu pārkraušana notiks ar speciālām iekārtām kā slēgts process, kura laikā putekļu nebūšot.

 “Plānojam uzstādīt monitoringa sistēmu, lai tiktu fiksēts. Lai šādi gadījumi nebūtu, tiks kontrolēts,” solīja Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Uldis Hmieļevskis.

“Ogļu kaudzei stāvot, kaut ko jau tur nopūš, bet priekš tam ir normatīvi, un tie nedrīkst tikt pārkāpti. Nekas slikts nav sagaidāms. Liepājas ostai ir jāstrādā,” uzsvēra SIA “Karosta LP” vides konsultants Valdis Felsbergs.

Vairāki sabiedriskās apspriešanas dalībnieki norādīja, ka solītajai kontroles efektivitātei un putekļu neesamībai netic, jo arī konkrētā projekta dokumentācija esot sagatavota pavirši, neparādot reālo situāciju.

Piemēram, tajā minēts, ka termināla darbība nepasliktinās gaisa kvalitāti Mangaļsalā. Šādas vietas Liepājā un tās apkārtnē nav.

Savu viedokli par plānoto ogļu pārkraušanu iedzīvotāji vēl līdz 28. jūnijam rakstiski var iesniegt Liepājas reģionālajā vides pārvaldē, kas tālāk – līdz augusta vidum - lems par piesārņojošas darbības veikšanas atļaujas izsniegšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt