Dienas ziņas

Bažas par iespēju zaudēt vienīgo kultūrvietu Ķepovas pagastā

Dienas ziņas

Diskutē par problēmām pansionātos

Liepājas lidostā mācās novērst aviokatastrofas sekas

Liepājas lidostā mācās novērst aviokatastrofas sekas

Imitējot divu lidmašīnu sadursmi, Liepājas lidostā aizvadītas pilna apjoma krīžu situāciju pārvarēšanas praktiskās mācības. To dalībnieku skaits, ieskaitot attālināti iesaistītos, pārsniedza 800.

Liepājas lidostā ceturtdien līdzās pasažieru terminālim atradās lidsabiedrības "airBaltic" lidmašīna "Airbus 200-300", kas pēdējā laikā nav bieži sastopama parādība, jo regulārie reisi uz Liepāju pašlaik nenotiek. Tāpat lidostas teritorijā un ap to pulcējās vīri formastērpos. 

Mācības Liepājas lidostā

"Tiek imitēta situācija, kad lielais "airBaltic" gaisa kuģis "Airbus 220" sēžas, bet priekšā ir izbraukusi mazā "airBaltic Training" četrvietīgā lidmašīna, un notiek šāda sadursme. Būs, ko glābt visiem dienestiem. Sākot ar mūsu ugunsdzēsējiem, kas pirmie trauksies palīdzēt lidostas darbiniekiem, kuriem ir speciālas lomas šādās situācijās. Protams, jau VUGD traucas pie mums, NMPD traucas, abas policijas – Liepājas [pašvaldības] un Valsts policija, slimnīca iesaistīta lielā mērā," stāstīja uzņēmuma "Aviasabiedrība "Liepāja"" valdes loceklis Agris Sprūde.

Šīs bija pirmās tik liela mēroga mācības Liepājas lidostas vēsturē. Turklāt neviens ierindas policists, mediķis, ugunsdzēsējs un zemessargs iepriekš par mācībām nebija informēts un uz izsaukumu devās kā uz reālas katastrofas seku likvidāciju.

"airBaltic" tieši Liepāju par šādu apjomīgu mācību norises vietu bija izvēlējušies, jo šajā lidostā bāzējas lidsabiedrības pilotu akadēmija.

"Pilotu akadēmijai, kas veic lidojumus ar mazajām lidmašīnām, arī ir savi plāni, kā rīkoties ārkārtas situācijās. Un tad kombinācijā varējām ar vienu šāvienu vairākus zaķus trāpīt – "airBaltic" plānus, Liepājas lidostas plānus, pilotu akadēmijas sagatavotību, un arī, protams, pārējos dienestus," skaidroja "airBaltic" operatīvās vadības direktors Pauls Cālītis.

Mācības Liepājas lidostā

Mācībās līdzās operatīvajiem dienestiem statistu lomās iejutās "airBaltic" darbinieki un Rīgas Stradiņa universitātes studenti, kuri tēloja lidmašīnas pasažierus, tostarp 15 no viņiem – arī cietušos, kuriem pēc sadursmes bija nepieciešama steidzama palīdzība. Līdzās lidmašīnai tika celtas armijas mediķu teltis, kurās cietušos ievietoja līdz brīdim, kamēr ātrā palīdzība vēl bija tikai ceļā.

"Mācības bija organizētas interesanti, maksimāli pietuvinot dzīves scenārijiem, lai visi dienesti varētu sajust to garšu mutē, kā tas ir un kā tas varētu būt. Tas ir arī mērķis, lai tieši tie cilvēki, kuri ir iesaistīti operatīvajā darbā, [iepriekš] nezina, kā tas notiks un kad tas notiks," stāstīja uzņēmuma "Latvijas Gaisa satiksme" Gaisa satiksmes vadības departamenta vadītāja vietnieks Aivars Pūcītis.

Iesaistīto operatīvo dienestu darbību eksperts vērtēja pozitīvi – no viņa sacītā izriet, ka visi ieradušies notikuma vietā pietiekami ātri un savu darbu paveikuši profesionāli. Nākamās krīzes seku novēršanas mācības Liepājas lidostā gaidāmas pēc gada, bet tik plaša mēroga, kā šīs – pēc diviem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti