Dienas ziņas

Sens koka dievnams pārtop par klosteri

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Prasa uzlabot aprūpi mājās smagi slimajiem

Liepājas Diakonijas centrs prasīs pienācīgu aprūpi smagi slimiem cilvēkiem un atbalstu viņu kopējiem

Liepājas Diakonijas centrs kopā ar iedzīvotājiem šonedēļ plāno vērsties pie vairākām instancēm gan valsts, gan pašvaldības līmenī, pieprasot uzlabot aprūpes iespējas smagi slimiem cilvēkiem viņu dzīvesvietā, kā arī atbalstīt tos, kuri ikdienā kopj šādus slimniekus. Rezolūcijas autori uzskata, ka šobrīd atbalsts ir nepietiekams un rodoties fiziski un psiholoģiski smagas situācijas.

Sociālās palīdzības likums paredz, ka personai, kurai Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija noteikusi invaliditāti un izsniegusi atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību, pienākas ikmēneša pabalsts 213,43 eiro apmērā. Vairāku slimnieku tuvinieki norāda, ka ar to kopēja algošanai nepietiek, tāpēc rūpes par slimnieku aprūpi nereti nākas uzņemties ģimenes locekļiem, zaudējot iespēju pilnvērtīgi strādāt un atpūsties.

"Kurš nāks visu dienu sēdēt pie vienas tādas vecas? Veciem cilvēkiem, kā saka, ir sava uts pie pakaļas," sacīja Skaidrīte Upeniece, kura kopj savu slimo māti.

"Arī šiem cilvēkiem, kuri aprūpē, vajag palīdzību. Kas notiek, ja viņi paši saslimst? Tad viss tiek atstāts pašu ļaužu ziņā, un tad rodas nepieņemamas situācijas," teica Liepājas Diakonijas centra vadītājs Mārtiņš Urdze.

Liepājas sociālais dienests informē, ka gada laikā aprūpe mājās tiek nodrošināta nedaudz vairāk kā 500 cilvēkiem, vēl mājaprūpes pakalpojumus saņem aptuveni 100 pilsētas sociālo māju iemītnieki. Taču šis pakalpojums pienākas tikai tad, ja cilvēks atbilst konkrētiem kritērijiem.

"Mūsu klienti ir tie, kuriem nav likumīgu apgādnieku, kuriem nav noslēgts uzturlīgums un kuru ienākumi mēnesī nepārsniedz 370 eiro," stāstīja Liepājas domes Sociālā dienesta biroja "Aprūpe mājās" vadītājs Aigars Žvagulis.

"Likumdošana, normatīvie akti neatbalsta, dara visu, lai nesniegtu palīdzību. Es trīs gadus kopu savas meitas vīru, diennakti bez atvaļinājuma. Vienīgā palīdzība no pašvaldības bija vienreizējs pabalsts ģimenei krīzes situācijā," teica Rovēna Zarakovska, kura ilgstoši kopusi savu znotu.

Liepājas Sociālais dienests informē, ka visiem cenšas sniegt palīdzību vai vismaz informēt, kur vēl tādu varētu saņemt, taču nenoliedz, ka kopumā mājaprūpes sistēmā būtu nepieciešami uzlabojumi.

Rezolūcijā, ko šonedēļ valdībai, Liepājas pašvaldībai un Tiesībsargam plāno nosūtīt Liepājas Diakonijas centrs, pausta prasība nodrošināt pienācīgu aprūpi smagi slimiem cilvēkiem un atbalstu viņu kopējiem. "Esam sasnieguši kritisko punktu. Jāmaina sistēma, citādi būs ciešanas," uzskata Liepājas Diakonijas centra vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt