Dienas ziņas

Suņi – seniori meklē mājas

Dienas ziņas

Pieturvietās iepriecina Rēzeknes iedzīvotājus

Kopjamos tuviniekus daudzi pirms svētkiem cenšas ievietot slimnīcā

Liepājā ārsti novērojuši: daudzi pirms svētkiem kopjamos tuviniekus cenšas ievietot slimnīcā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Katru gadu, tuvojoties svētkiem, Liepājas reģionālā slimnīca izjūt lielāku pieprasījumu pēc aprūpes nodaļas pakalpojumiem, kas liek apzināties ne tikai sociālo gultu trūkumu pilsētā, bet arī tuvinieku attieksmi pret cilvēkiem ar smagām veselības problēmām. Ārsti neslēpj, ka daļa tuvinieku brīvdienas vēlas pavadīt, atpūšoties no savu radinieku kopšanas, tāpēc uzgrūž atbildību uz mediķu pleciem, lai gan slimnīcas primārais uzdevums nav rūpēties par šādiem pacientiem.       

Cilvēkiem ar smagām veselības problēmām ir vairākas iespējas tikt apkoptiem – viens no variantiem - aprūpētāja piesaistīšana. Uz 1. decembri šo pakalpojumu Liepājā nodrošināja 387 cilvēkiem, par kuriem kopumā rūpējas 16 pilsētas sociāla dienesta štata un vēl 238 ārštata aprūpētāji.

Pašvaldība šajā gadā iedzīvotāju aprūpei mājās tērējusi 520 000 eiro. Šo pakalpojumu var saņemt personas, kuru ienākumi nepārsniedz 370 eiro mēnesī.

Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska stāstīja, ka “arī tos cilvēkus, kuriem ir par pāris eiro vairāk, mēs neatstājam bez uzraudzības, arī palīdzam atrast kādu cilvēku, kas būtu gatavs nodrošināt šo pakalpojumu. Tā ir milzīga problēma, lai atrastu cilvēku, kas būtu gatavs privātā kārtā šo uzņemties.”

Pašvaldība šādiem cilvēkiem piedāvā arī 75 gultas vietas trīs medicīnas iestādēs, taču Liepājas Sociālais dienests informē, ka šis skaits esot pārāk mazs un rindā pastāvīgi gaida vēl 20 cilvēki.

Viena no vietām, kur šis pakalpojums tiek sniegts, ir Liepājas reģionālā slimnīca – tās mediķi pirms svētkiem novērojuši tendenci, ka aprūpes nodaļā šajā laikā tiek ievietoti vairāk hroniskie pacienti. Pašreiz šajā nodaļā atrodas aptuveni 40 pacientu – lielākoties vecumā ap 80 gadiem.

“Mēs pastāvīgi sastopamies ar tādiem gadījumiem, ka pacients atrodas slimnīcā vienkārši tāpēc, ka nav, kas viņam atbrauc pakaļ,” atzina SIA “Liepājas reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

“Tiem, kuriem tiešām ir nepieciešama medicīniskā palīdzība, viņi to saņem, bet, protams, arī gribētu teikt – pat veidojas konfliktsituācijas ar piederīgajiem, kuri kļūst agresīvi tikai tāpēc, ka viņam tiek norādīts, ka pacientam nav jāatrodas stacionārā,” stāstīja slimnīcas vadītājs.

“Ir arī mums pacienti, kurus ieliek piederīgie, kas grib, ja es tā varētu teikt, mazliet atpūsties no saviem slimnieciņiem, kas ir mājās. Ir arī gadījumi, ka vienkārši piederīgie negrib kopt savus vecos cilvēkus, nespējīgos – tad viņi arī nāk uz šo nodaļu, stājās rindā caur Sociālo dienestu,” klāstīja SIA “Liepājas reģionālā slimnīca” Sociālās aprūpes nodaļas vadītāja Silvija Raboviča. 

Viņa informēja, ka nodaļā nonāk dažādu sociālo slāņu personas, taču jūtams, ka viņi visi vēlas svētkus pavadīt kopā ar savām ģimenēm.

Liepājas slimnīcas vadība pēc medicīnas iestādes modernizācijas ir iecerējusi nodrošināt aptuveni 45 jaunas gultas vietas hronisku pacientu ārstēšanai, tas gan, pēc iestādes vadītāja sacītā, šo problēmu pilnībā neatrisinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti