Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sadalītas «Lielā Kristapa» balvas

Lielvārdes vekseļa lietā bijušajam mēram jāmaksā 600 000 eiro

«Lielvārdes vekseļa» lietā bijušajam mēram Āboliņam būs jāatmaksā valstij 600 000 eiro

Zemgales rajona tiesa Ogrē, apmierinot Ģenerālprokuratūras prasību, atzinusi "Lielvārdes vekseli" par spēkā neesošu, un no vekseļa parakstītāja, toreizējā Lielvārdes domes priekšsēdētāja Jāņa Āboliņa lemts piedzīt valsts nodevu 602 223 eiro, liecina Ģenerālprokuratūras paziņojums.

Nodeva aprēķināta, balstoties uz Civilprocesa likuma normām. Ar tiesas 8.novembra spriedumu no Āboliņa tiks piedzīti arī ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi - 34,65 eiro. Tādas pašas summas Latvijas valstij būs jāmaksā arī "Riverside HK Ltd.", ar kuru Āboliņš bija parakstījis darījumu.

20 dienu laikā spriedumu var pārsūdzēt apelācijas kārtībā Zemgales apgabaltiesā.  

Āboliņš tiesas lēmumu sola pārsūdzēt. Bijušais Lielvārdes mērs uzskata, ka darījums nemaz netika noslēgts. Tāpēc arī tiesa nevarot atzīt, ka tas ir zaudējis spēku.

"Uzskatu, ka šis vekselis nav parakstīts. Parakstītais dokuments bija līguma projekts. Neviens dokuments, neviens pierādījums tiesā netika iesniegts, kas liecinātu, ka darījums būtu noslēgts. [..] Ja šis līgums būtu noslēgts un kreditors vērstos tiesā, tikai tajā brīdī būtu jāizskata šī prasība. Pēc būtības prasība būtu noraidāma, ko es arī lūdzu tiesu darīt. Bet tiesa šos argumentus nav ņēmusi vērā un spriedumā pat nav atspoguļojusi," pauda Āboliņš.

Aģentūra LETA ziņo, ka

Valsts policija šajā lietā turpina izmeklēšanu par krāpšanu lielā apmērā.  

KONTEKSTS:

2015. gada novembrī toreizējais Lielvārdes novada domes vadītājs Āboliņš vienpersoniski Lielvārdes novada pašvaldības vārdā parakstīja „parādzīmi” par 200 miljoniem eiro. Vēlāk pašvaldība vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Ģenerālprokuratūrā ar prasību izvērtēt Āboliņa rīcības tiesiskumu. Pēc gandrīz gadu ilgušas resoriskās pārbaudes KNAB atteica sākt kriminālprocesu, jo nebija iegūtas ziņas, ka pārkāpumi izdarīti ar tiešu nodomu.

Taču Ģenerālprokuratūra atcēla KNAB lēmumu un lika veikt papildu pārbaudi. Pagājušā gada martā prokuratūra paziņoja, ka ir sākts kriminālprocess par Āboliņa rīcību un tas nosūtīts izmeklēšanai policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti