Panorāma

Apcietina par degmaisījuma iemešanu Okupācijas muzejā

Panorāma

Panorāma

Latvija uzņem Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misiju

FOTO, VIDEO ieskats: Lielvārdē sāk patrulēt NATO gaisa telpas misija

Latvija turpmākos deviņus mēnešus pārņem NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijas uzturēšanu. Tas notiks, kamēr Igaunijas Gaisa spēku bāzē norisinās remontdarbi. Šogad aprit 20 gadu, kopš Latvija ir NATO dalībvalsts, un šādas misijas uzturēšana pie mums notiek pirmo reizi.

Ar šādiem militārajiem gaisa kuģiem aptuveni 200 vācu karavīri un pavadošās apkalpes locekļi ieradušies, lai pirmo reizi Latvijā sargātu Baltijas gaisa telpu.

Jau gadu atpakaļ vācieši apskatīja Lielvārdes gaisa spēku bāzi. Lai gan bāze bija labā stāvoklī, tolaik tā pilnībā neatbilda viņu standartiem. 

"Mēs runājām ar bāzes komandieri un cilvēkiem, kas šeit strādā, stāstījām kas mums būtu vajadzīgs un ko mēs varam dot. Katru reizi, kad ko prasījām, mums teica – jā, to mēs varam sagādāt! Un, paskat, pēc gada mums ir pilna nometne, lieliski sagādātas karavīram vajadzīgās lietas un perfekta iespēja," pauž Vācijas rotācijas komandieris, pulkvežleitnants Svens Jakobs.

Ceremonijā vāciešiem kā uzņemšanas dāvana tika pasniegta arī Latvijas firmas zīme – rupjmaize un medus.

"Vācieši iesaistās ar gaisa kuģiem, iznīcinātājiem un visu pārējo, kas ir saistīts ar gaisa kuģu apkalpošanu, uzņemšanu, lidlauka uzturēšanu. Lietas, lai mēs varētu šo gaisa kuģi uzņemt un apkalpot, ir uz gaisa spēku pleciem, uz bruņoto spēku pleciem kopumā," sacīja Gaisa spēku komandieris, pulkvedis Viesturs Masulis.

NATO dalībvalstis Baltijas valstu patrulēšanu rotācijas kārtībā veic no 2004. gada marta, kad Latviju, Lietuvu un Igauniju uzņēma aliansē. 

"Pirms 20 gadiem sākās ar Šauļu bāzi Lietuvā, pēc tam Igaunijā, nu mēs esam nonākuši līdz Lielvārdes bāzei Latvijā. Skatīsimies, kā attīstītamies tālāk. 

Protams, ka mūsu vēlme un ambīcijas ir, lai NATO gaisa spēki šeit ir klātesoši ilgāk," norādīja aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie").

Tikko iekārtojušies Lielvārdē un jau devušies pirmajā misijā, vakar vācu iznīcinātāji pārtvēra Krievijas militārās lidmašīnas pie Latvijas teritorijas. 

"Tas ir jauks sākums – pacelties pirmajās trīs misijas stundās. Bet pats par sevi, tas nav nekas jauns, mēs to darām jau daudzus, daudzus gadus," atzina NATO Apvienotā gaisa operāciju centra Ūdemā komandieris ģenerālmajors Harolds Van Pī.

Vācija ir Latvijas stratēģiskais partneris, un misijas uzņemšana Lielvārdes gaisa spēku bāzē stiprinās sadarbību gan bruņoto spēku mijiedarbībā, gan militārajā industrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti