Lielvārdes vekseļa lietā prokuratūra liek KNAB veikt papildu pārbaudi

Ģenerālprokuratūra atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu nesākt kriminālprocesu saistībā ar bijušā Lielvārdes mēra Jāņa Āboliņa rīcību, sagatavojot 200 miljonu eiro vekseli ārzonas firmai.

2015.gada novembrī  toreizējais Lielvārdes novada domes vadītājs Jānis Āboliņš vienpersoniski Lielvārdes novada pašvaldības vārdā parakstīja „parādzīmi” par 200 miljoniem eiro. Vēlāk pašvaldība vērsās KNAB un Ģenerālprokuratūrā ar prasību izvērtēt Āboliņa rīcības tiesiskumu. 

Pēc gandrīz gadu ilgušas resoriskās pārbaudes KNAB informēja par lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu. Lai gan Āboliņš, iespējams, rīkojies neatbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, taču nav iegūtas ziņas, ka šie pārkāpumi izdarīti ar tiešu nodomu un viņš apzinājies savas darbības kaitīgumu. Turklāt nebija konstatējams būtisks kaitējums valsts varai un pārvaldības kārtībai.

Tomēr Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis norāda, ka pašvaldībai radīti vairāku tūkstošu eiro zaudējumi pārbaužu dēļ, lai pārliecinātos par Āboliņa parakstīto dokumentu iespējamo ietekmi uz pašvaldības finansēm nākotnē. Tāpat gandrīz gadu neesot bijis iespējas saņemt galvojumus pašvaldības teritorijā realizējamiem projektiem.

Pašvaldība saņemto KNAB lēmumu pārsūdzēja Ģenerālprokuratūrā, kas esot secinājusi - KNAB atteikums par kriminālprocesu pieņemts, nepārbaudot visus apstākļus, kam ir būtiska nozīme un kas var ietekmēt pārsūdzētā lēmuma pamatotību. Ņemot to vērā, uzdots KNAB veikt papildu pārbaudi.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti