Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lielās talkas dienā neierasti karsts

Lielajā talkā savācamo atkritumu kļūst mazāk

Visrosīgākie Lielās talkas dalībnieki šogad bijuši Pierīgā. Taču arī citviet Latvijā cilvēki aktīvi sakopuši vidu. To, cik daudz strādnieku talkā piedalījies, šogad neapkopo. Bet ziņas par savākto atkritumu daudzumu būs pēc pāris nedēļām.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece saka, šogad iniciatīvas fokuss ir uz to, ka tā ir arī ideju talka, kurā cilvēki sanāk, lai domātu, ko darīt, lai atkritumi nerastos.

“Novērojumi ir tādi, ka kopumā – nezinot, cik daudz ir noglabāts poligonos – atkritumu ir mazāk.

Un tā ir labā ziņa – katru gadu talkojot, atkritumu paliek aizvien mazāk,”

stāstīja Aizsilniece.

Šī iemesla pēc vairākas pašvaldības šogad talkā nepiedalījās, sakot, ka piesārņotu vietu vairs nav. Lai gan visaktīvākie talkotāji ir Pierīgā, vides sakopšana notika visā Latvijā un ārvalstīs. Piemēram, šī ir pirmā reize, kad Skotijā dzīvojošie latvieši piedalās Lielajā talkā.

Atkritumu kļūst arvien mazākZane Mače

  Brīnišķīgi, ka Zemssardzes 44. bataljons talko Liepājas Karostā, tur ir nepieciešama īsta talkošana. Studentu bataljons palīdzēja Kapseļu ielā, Bērnu aprūpes centrā. Brīnišķīgi liela talka šodien bija Lucavsalā,” teica Aizsilniece.

  Piemēram, Ančupānos Rēzeknes pusē šodien esot talkojuši vairāki simti cilvēku; ir gan arī mazas talkas, kur cilvēki atkritumus savāc pastaigājoties.

  Savukārt viena no piesārņotām vietām Rīgā ir Ķīpsalas krasts. Te mētājas pudeles, dažādi plastmasas maisiņi un citi atkritumi. Šķiet, Lielā talka ir vienīgais veids, kā šobrīd savākt šādas vietas. To uzņēmušies darīt vairāki vietējie aktīvisti.  

  “Es šeit ļoti daudz skrienu krosu, staigāju ar suņiem. Visu laiku ir piedrazots. Cilvēki met kaut kādus atkritumus. Plus te var redzēt, ka nav vākts kādus gadus desmit. Sanācām kopā ar kaimiņiem un izdomājām satīrīt to teritoriju,” pastāstīja talcinieks Dāvis. 

  Tikmēr citās vietās, kur atkritumu mazāk, cilvēki talkas dienu izmantoja novārtā atstātu teritoriju sakopšanai – aktīvisti Čiekurkalnā, piemēram, sakopa bijušā skeitparka teritoriju, kas uztaisīta voluntāri. 

  Aizsilniece gan norādīja, ne visus atkritumus talkotāji var savākt. Piemēram, atsevišķās vietās atrasti arī bīstamie atkritumi, kuru savākšana jāuztic profesionāļiem. Tāpēc tādos gadījumos jāziņo Vides dienestam, izmantojot viņu aplikāciju ''Vides SOS''.

  Par īpašiem atradumiem talkotāji nav ziņojuši. Aizsilniece vēstīja, kaut kur talku vietā atrasta nauda, bet tādu gadījumu kā pērn, kad uzieti kara laika lādiņi, nav bijis. Rīgas ielās sastaptie iedzīvotāji Latvijas Radio galvenokārt sacīja, ka talkā piedalīsies.

  To, cik daudz atkritumu cilvēki būs savākuši, uzzināsim pēc pāris nedēļām. Tad būs zināms arī tas, cik daudz plastmasas talku vietās atrasts. Jo šogad atkritumus arī šķiro, plastmasu liekot atsevišķos maisos.

  Lielā talka notiek jau 11. reizi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti