«Lielais dzintars» Liepājā top spodrs – logu mazgāšana 10 futbola laukumu platībā

“Šis ir viens no sarežģītajiem objektiem un pavisam noteikti – vislielākā no ēkām, kas ir pilnībā no stikla,” stāsta uzņēmuma "BCS" pārstāvis Edgars Olbačevskis. Pēc viņa teiktā, lai koncertzāles sienas atgūtu svaigumu un spožumu, darbu “fronte” aptver platību, kas līdzinās apmēram desmit futbola laukumiem.

… Skvērā iepretī “Lielajam dzintaram” stāv pacēlājs, tā strēle stiepjas tieši pāri braucamajai daļai pie koncertzāles stikla virsmas, divi cilvēki pacēlāja grozā cītīgi berž sienu ar birstēm. Lejup tek ūdens. Grozs pakāpeniski nolaižas, augšā uz “Dzintara” spilgti oranžā stikla paliek plata, slapja josla – tā ātri žūst vējā, kas Liepājā pūš vienmēr.

Koncertzāle tika nodota ekspluatācijā 2015. gada augustā, un kopš tā laika to mazgā katru gadu. Uzņēmumam "BCS" šī jau ir otrā tāda pieredze, tas mazgāja ēku arī pašā pirmajā gadā. Šoreiz konkursā piedalījušās trīs firmas, un tiesības slēgt līgumu 21 736 eiro vērtībā ieguva "BCS".

Edgars Olbačevskis Rus.lsm.lv atzina: “klients” ir sarežģīts, jo ēka ir apmēram 30 metru augsta. Glābj aprīkojums – liels pacēlājs, mūsdienīga tehnika, tostarp teleskopiskās birstes, ar kurām no zemes var sasniegt arī sienas 25 metru augstumā.

“Kopējā platība ir ļoti liela, droši vien kā desmit futbola laukumi. Jo mēs mazgājām iekšējo virsmu, pēc tam telpās starp stikla sienām un tad no ārpuses. Tātad tā ir trīskārša mazgāšana. Tā arī ejam apkārt un mazgājam. Visgrūtāk ir mazgāt telpās starp sienām, tās ir šauras, turklāt jātīra arī metāliskās konstrukcijas. Jāizņem arī restes, lai tiktu augšā. Zirneklīši bēg uz visām pusēm,” stāsta Olbačevskis.

Sākumā objektā strādājuši desmit cilvēki, tagad – četri. Rūpnieciskie alpīnisti pagaidām nav piesaistīti – nav vajadzības. Stiklus mazgā ar parastu ūdeni, taču tas ir filtrēts, lai uz virsmas nepaliktu nekādi plankumi. Visu paredzēts paveikt 15 darba dienu laikā, un atlicis vairs nav daudz, piebilst Edgars Olbačevskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti