Dienas ziņas

Skauti pulcējas ziemas nometnē «Baltais vilks»

Dienas ziņas

Vienā ģimenē augs divi Cēsu gada pirmie bērni

Bargajā salā skolēni drīkstēja palikt mājās

Lielā sala dēļ Latgales skolās krietni mazāk bērnu

Lielais aukstums ietekmēja arī skolu apmeklējumu. Situācija dažādās Latvijas vietās bija atšķirīga, bet gandrīz visur daļa skolēnu tomēr palika mājās, kas arī bija atļauts. 

Rugāju novada skolas autobusa šoferis Jānis Lesnieks, neraugoties uz lielo salu, piektdien, 8.janvārī, tāpat kā citās mācību dienās, maršrutu sāk precīzi plkst. 7:15. Šoferi vien māca šaubas, cik daudz būs braucēju, gaisam atdziestot zem -28 grādiem.

Maršruta laikā kopā ar skolotājām iekāpj četri  jaunieši, viņiem autobusa pietura nav tālu un mājās palikt nav gribējies. Pie skolas gan no rīta viss ir kluss. Uz mācību iestādi atnāk tikai tie jaunieši, kuri dzīvo netālu vai tiek atvesti ar automašīnām.

"Temperatūra bija mīnus 28 grādi. Es domāju, ka būs interesanti aiziet uz skolu, ka būs maz bērnu," stāstīja 7. klases skolniece Elīna Burka, atzīstot - ejot uz skolu, sala gan rokas, gan seja.

Eglaines pamatskolā no 68 skolēniem no pirmās līdz devītajai klasei piektdien ieradās 11. Savukārt pirmsskolā vien divi bērni, kuriem mamma skolā strādā par auklīti.

"Mēs atbraucām ar mašīnu, mums auksti nebija," atzina auklīte Solvita Korkla un norādīja, ka dzīvoklī ir silti, kad sakurina. Kad to nedara tad gan ir vēsi un skolā ir siltāk.

Vietās, kur termometra stabiņš noslīdējis zem mīnus 25 grādu atzīmei, skolās skolēnu skaits būtiski samazinājās. Arī Rēzeknes pilsētā piektdien kopumā par 44% skolēnu skolās bija mazāk.

"Skolā mācību process notiek pilnā sparā. Mācības ir nodrošinātas. Silta vide, droša vide, būt skolā ir brīnišķīgi," teica Rēzeknes sākumskolas direktore  Ilona Stramkale.

Kā norāda skolā, vecākiem pašiem ir rūpīgi jāizvērtē, vai bērniem ceļš līdz skolai un atpakaļ uz mājām būs drošs viņu veselībai.

Katra Izglītības iestādes vadība liela sala gadījumā var pieņemt lēmumu par mācību atcelšanu. Ja sals nav ilgāks par vienu nedēļu, tad kavētās dienas nav jāatstrādā, pagarinot mācību gadu.

Jau ziņots, ka aizvadītajā naktī zemākā gaisa temperatūra fiksēta Ainažos, kur termometra stabiņš noslīdējis līdz -30,9 grādu atzīmei. Savukārt Rūjienā gaiss atdzisa līdz -30,6 grādiem un tur uzstādīts rekords - šis bija aukstākais 8. janvāra rīts meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti