Panorāma

Panorāma

Panorāma

Londonas latvieši pulcējas Ziemassvētku dievkalpojumā

Saimnieks saka paldies ziedotājiem

Līdzcilvēku atbalsts palīdz Dagnim Tukuma novadā atjaunot nodegušu saimniecību

Atbalsts, bez kura neizdotos piecelties, - tā Tukuma rajona zemnieku saimniecības “Sumbrķīri” īpašnieks Dagnis Darģis atminas līdzcilvēku atsaucību pēc ugunsgrēka, kas šovasar nopostīja teju visu viņa 20 gadu darbu. Tagad, pateicoties ziedotāju palīdzībai un smagam paša darbam, 50 govis atkal mitinās kūtī ar pienācīgu jumtu, un uz ugunsgrēka vaininieku saimnieks ļaunu prātu netur.  

Zemnieku saimniecība “Sumbrķīri” Tukuma rajonā negaidīti aizdegās šīs vasaras jūlija beigās. Ilgstošajā karstumā izkaltušās ēkas uzliesmoja viegli kā salmu namiņi, un par spīti piecu glābēju ekipāžu pūlēm nodega šķūnis, kūts, traktors un ziemai svaigi sagādātie 500 siena ruļļi.

Par laimi, govju ganāmpulku izdevās glābt, bet tām vairs nebija ne jumta virs galvas, ne pārtikas krājumu.

Tagad par vasaras notikumiem atgādina vairs tikai nodegušais šķūnis, jo kūts jau atkal kā mēnesi zem jumta.

Saimnieks Dagnis kūti atjaunojis pats, bet atzīst – bez milzīgā apkārtējo atbalsta tas nebūtu bijis iespējams.

Uzreiz pēc ugunsgrēka situācija rādījusies bezcerīga, un, lai arī bijis ļoti grūti vērsties pēc palīdzības pie citiem, kad ar visu pierasts tikt galā paša spēkiem, Dagnis pieņēmis lēmumu aicināt līdzcilvēkus ziedot.

“Es varu tikai pazemībā un pateicībā noliekt galvu.. Gandrīz 12 000 eiro man saziedoja. Sveši, nepazīstami.. Es nebūtu izdarījis, es vēl tagad droši vien gruvešus vāktu, ja cilvēki nebūtu palīdzējuši. Mēs līdz novembrim vēl vācām sienu, cilvēki dāvāja pļavas,” stāstīja Dagnis.

Tā, ar līdzcilvēku atbalstu, Dagnis atjaunoja šīs vasaras deficītpreces – siena krājumus un paveica citus steidzamākos darbus, līdz izdevās paņemt kredītu saimniecības atjaunošanai.

Ugunsnelaimē vainīgo saimnieks zina, bet pret viņu vērsties negrasās.

“Strādnieks bija uzlicis akumulatoru salmos lādēties, no tā akumulatora lādējamā aizdegās. Tas netika darīts tīšām, nu pilnīgi loģiski. Nav mums tādu iespēju pagriezt tās 15 sekundes atpakaļ, diemžēl, nav. Es jau viņam uzreiz piedevu,” atzina Dagnis.  

Nākamā gada sākums Dagnim rādās tikpat darbu pilns kā aizejošā  beigas – jāgāž koki, lai pavasarī var ķerties pie šķūņa atjaunošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti