Līdz gada beigām izveidos tiesību sargājošo iestāžu informatorus aizstāvošu likumprojektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Otrdien valdība un organizācija «Sabiedrība par atklātību «Delna» plāno parakstīt memorandu, apliecinot valsts pārvaldes, nevalstisko organizāciju, tiesībsargājošo un pretkorupcijas iestāžu vienošanos līdz gada beigām izstrādāt likumprojektu tā dēvēto trauksmes cēlēju aizsardzībai.

Trauksmes cēlāji ir privātpersonas vai uzņēmēji, kas ziņo par pārkāpumiem, korupciju un krāpšanos, piemēram, uzņēmumu patiesā labuma guvējiem vai kukuļdošanu. Taču tiesiskās aizsardzības mehānisma neesamības dēļ sabiedrība bieži vien izvēlas par pārkāpumiem klusēt, jo daļa jau ir saskārusies ar sankcijām par savu «neklusēšanu», bet citi baidās.

"Maksimāli iestrādāt šos kritērijus un nosacījumus, kas aizsargā cilvēkus no tā, ka viņš tiks jebkādā veidā ietekmēts pēc tam, kad viņš ir cēlis trauksmi.

Pēc būtības, ja šāds instruments valstī pastāv, tad sabiedrība var kļūt drošāka, aktīvāka un iesaistīties pilsoniskajā dzīvē un skatīties, ko dara politiķi ne tikai pirms vēlēšanām, bet arī vēlēšanu laikā. Uzņēmēji var skatīties, kā konkurenti dempingo cenas publiski izsludinātā konkursā, kā maksā aplokšņu algas. (..) Mēs domājām, ka uzņēmēji un sabiedrība sāks runāt, nepieļaujot līdzekļu aizplūšanu," saka sabiedrības par atklātību "Delna" direktors Gundars Jankovs.

Pieredze valstīs, kur tiesiskās aizsardzības mehānisms jau ir ieviests, kā arī pētījumi liecina, ka aptuveni trešdaļa no visiem krāpšanas gadījumiem pasaulē tiek atklāti, pateicoties tieši trauksmes cēlēju iniciatīvai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti