Par klajas necieņas izrādīšanu valsts himnai piemēro naudas sodu līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām jeb līdz 700 eiro.
Rozenberga skaidroja, ka prezidents nebija novilcis cepuri tādēļ, ka bija satraukts to cilvēku dēļ, kuri mēģināja traucēt pasākuma norisi.
"Šajā papildu spriedzes situācijā ir skaidrs, ka šāda bija neplānota rīcība, ka cepure nebija noņemta. Prezidents jūtas ļoti sarūgtināts par šo situāciju un, protams, ļoti atvainojas sabiedrībai, bet tā bija šī kopīgā atmosfēra, kas vienkārši radīja papildu satraukumu un nelīdzsvarotību pasākuma norisē," norādīja Rozenberga.
Valsts policija norādīja, ka saistībā ar prezidenta rīcību ir saņemti vairāki iedzīvotāju iesniegumi un tie tikšot izskatīti.
Sabiedrības neizpratni sociālajos tīklos izpelnījās arī tas, ka Gunāra Astras brālis Leons Astra pasākuma norisei sekoja līdzi, stāvot ārpus norobežotās teritorijas. Atbildot uz kāda klātesošā jautājumu, viņš skaidroja, ka nav saņēmis vakcīnu pret Covid-19.
Tieslietu ministrijā norādīja, ka āra publiskos pasākumus saskaņā ar spēkā esošajām epidemioloģiskās drošības prasībām drīkst rīkot tikai zaļajā režīmā.
"Personas, kuras apmeklē šo pasākumu, viņām ir jābūt Covid-19 sertifikātam. Tāpēc arī Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākums tika organizēts zaļajā režīmā. Jebkuri publiski pasākumi, neatkarīgi no tā, vai tie notiek iekštelpās vai ārtelpās, tiek organizēti drošajā režīmā," skaidroja Tieslietu ministrijas Komunikācijas departamenta direktore Lana Mauliņa.
Policija sākusi resorisko pārbaudi arī par iespējamiem epidemioloģisko noteikumu pārkāpumiem Astram veltītā pieminekļa atklāšanā.