Latvijas zemessargi piedalīsies vērienīgās mācībās Igaunijā

Militārajās mācībās "Orkaan", kas no 30. novembra līdz 2. decembrim notiks Igaunijā, Sindi apkārtnē, piedalīsies 180 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 27. kājnieku un 22 .kājnieku bataljona, kuri veidos vienu rotas kaujas grupu, ko vadīs Zemessardzes 27. kājnieku bataljona rotas vadības grupa, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Latvijas pārstāvji kopā ar Igaunijas regulāro spēku vienību šajās mācībās iejutīsies “Kaitseliit” pretinieka lomā, veicot uzbrukuma operācijas un pārņemot kontrolē apdzīvotas vietas. Papildus šoreiz tiks trenēta Zemessardzes vienību un Igaunijas regulāro spēku vienību savstarpējā sadarbība un spēja integrēties. „Orkaan” ir vienas no lielākajām Igaunijas Zemessardzes jeb „Kaitseliit” organizētajām militārajām mācībām, un to mērķis ir uzlabot "Kaitseliit" vienību spēju veikt aizkavēšanas un aizsardzības operācijas.

Šajās mācībās Zemessardze tradicionāli piedalās kopš 2009. gada. Zemessardze ar „Kaitseliit” sadarbojas jau 27 gadus, kopīgi rīkojot militārās apmācības karavīriem un zemessargiem.

Zemessardzes 27. kājnieku bataljona atbildības rajonā ir Amatas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas, Limbažu, Krimuldas, Siguldas, Sējas, Inčukalna novads un daļa Salacgrīvas novada. Zemessardzes 22. kājnieku bataljona atbildības rajonā ir Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Smiltenes, Strenču, Beverīnas, Alojas novads, kā arī Valmieras pilsēta.  Abi bataljoni ir Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes sastāvā.

Zemessardzē uzņem 18-55 gadus vecus Latvijas pilsoņus. Lai uzzinātu, kā iestāties Zemessardzē, jāzvana uz tālruni 1811 vai jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu. Informācija par prasībām uzņemšanai ir pieejama www.zs.mil.lv sadaļā “Prasības uzņemšanai”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti