Latvijas Reģionu apvienība vēlēšanās cer uz 16% balsu

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) Saeimas vēlēšanās cer uz 16% balsu un izvēlējusi savus līderus.

Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās LRA spilgtākie kandidāti bija Artuss Kaimiņš un Mārtiņš Bondars. Šoreiz nācies meklēt citus vilcējus – Vidzemes saraksta līderis būs "Vienotību" pametušais Saeimas deputāts Edvards Smiltēns, Rīgas sarakstā pirmais numurs būs juristei Ievai Brantei, Zemgalē līdere būs deputāte Inga Bite, Latgalē – deputāts Juris Viļums un Kurzemē – deputāte Nellija Kleinberga.

No LRA saraksta startēs arī bijušie Ingunas Sudrabas līdzgaitnieki Arvīds Platpers un Silvija Šimfa, kā arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide. Viņa no amata asociācijā atkāpšoties, ja tiks ievēlēta. Mērķis politikā Veidei esot apturēt valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu, kas veselības aprūpes pieejamību sasaistītu ar samaksātajiem nodokļiem.

"Es, ilgus gadus vadot asociāciju, mēģināju ietekmēt veselības aprūpes virzību. Diemžēl man ir jāsaka tā, ka es sapratu – ejot caur politiskajām partijām, iespēja ir daudz lielāka," komentēja Veide.

Pieskaitot apvienībai pieslējušos neatkarīgos deputātus, šobrīd LRA Saeimā ir desmit vietas. Smiltēns uzskata, ka nākamajā sasaukumā varētu iegūt vairāk vietu.

"Uzdodot aptaujās jautājumu, kuras partijas jūs vēlaties redzēt kā partijas, kas ir nākamajā valdībā un veido koalīciju, 16% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem norāda, ka tā ir Latvijas Reģionu apvienība," sacīja Smiltēns.

SKDS pēdējā aptaujā, kas tapusi pēc LTV pasūtījuma, par LRA balsot solīja tikai 1,7%  vēlētāju. Sociologs Arnis Kaktiņš stāstīja, ka partijai trūkstot sabiedrībā atpazīstamu līderu. Izredzes iekļūt Saeimā gan esot labas.

"Mēs zinām, ka pat lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar esošo stāvokli. Viņi gribētu pārmaiņas. Tas dabīgi rada situāciju, ka opozīcijai vai nosacīti jaunajām partijām ir labāki nosacījumi vākt vēlētāju balsis. Latvijas Reģionu apvienība ir viena no šīm partijām," skaidroja Kaktiņš

Liels izaicinājums LRA būs kampaņas finansēšana. Šogad apvienība ziedojumos saņēmusi vien nedaudz vairāk par 4000 eiro. Naudu kampaņai LRA cer piesaistīt no apvienības biedriem.
 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti