Ķirsis: Trīs koalīcijas partneri nevēlas ārkārtas vēlēšanas Rīgā

Rīgas domes koalīcijas sarunās brīžiem rodas sajūta, ka "Progresīvie" vēlas tās novest līdz strupceļam un ārkārtas vēlēšanām, taču trīs koalīcijas partneri tādas nevēlas, intervijā Latvijas Radio norādīja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Ķirsis uzsvēra, ka šis domes sastāvs jau ir ievēlēts ārkārtas vēlēšanās un, ja notiktu vēl vienas ārkārtas vēlēšanas tagad, jaunā dome nostrādātu vien pusotru gadu.

"Uz šī fona Šlesera vai Rosļikova partija [attiecīgi "Latvija pirmajā vietā" un "Stabilitātei!"] varētu vēlēšanās panākt labus rezultātus, kas nav rīdznieku interesēs.

Mēs, trīs partiju kopa ["Jaunā Vienotība", NA/LRA, "Kods Rīgai"], darīsim visu, lai līdz ārkārtas vēlēšanām nenonāktu," uzsvēra Ķirsis.

Viņš arī atzina, ka šobrīd sākotnējais "apvainojuma fons ir mazinājies". Tagad tiek gaidīta "Progresīvo" atbilde par trīs koalīcijas partneru piedāvājumu partijai izvirzīt vicemēra kandidātu.

Vaicāts, kas šobrīd kavē sarunās panākt konkrētu rezultātu, Ķirsis skaidroja, ka "Progresīvie" vēlas "visu sākt no nulles" un "iet nedaudz garāku ceļu un tikties ar katru atsevišķi". Taču tā varot darīt sasaukuma sākumā, uzskata Ķirsis. 

"Tā kā tik maz palicis [līdz sasaukuma beigām], izdarām tā, ka plus/mīnus iekāpjam tajās pašās kurpēs, jo ir cilvēki darbus iesākuši, ir komiteju vadītāji, – [citādi] pusotrs gads paies, kamēr jauni cilvēki ieies sliedēs. Tā ir laika zaudēšana. Tā ir būtiskākā atšķirība – mēs gribam ātrāk ķerties pie darba, bet viņi grib runāt vairāk," skaidroja Ķirsis.

KONTEKSTS: 

3. jūlija rītā Mārtiņš Staķis paziņoja par lēmumu atkāpties no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, bet 5. jūlijā oficiāli beidza pildīt Rīgas mēra amata pienākumus. Rīgas mēra pienākumus uz laiku pildīs līdzšinējais vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Staķa lēmums saistīts ar disciplinārlietas ierosināšanu pret Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonām, kā dēļ radās konflikts starp lielākajiem koalīcijas partneriem – "Jauno Vienotību" un "Par!/Progresīvie". Mērs uzdeva disciplinārlietu izmeklēt pilsētas izpilddirektoram, bet pārējās koalīcijas partijas ar opozīcijas atbalstu panāca speciālās izmeklēšanas komisijas izveidi.

Komisija pēc izmeklēšanas secināja, ka divos iespējamos pārkāpumos lēmumu nevar pieņemt, bet trešajā pārkāpumu nesaskatīja, līdz ar to iepriekš atstādinātais departamenta vadītājs Jānis Vaivods un darbinieks Andrejs Urtāns tika atjaunoti amatā.

Līdz ar mēra atkāpšanos sākušās sarunas par jaunas koalīcijas izveidi Rīgas domē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti