Panorāma

Kāda ir VAD karavīru ikdiena?

Panorāma

Panorāma

Trīs frakcijas piesakās izvirzīt savu Rīgas mēra kandidātu

Rīgas domes koalīcijas sarunas: trīs frakcijas aicina «Progresīvos» izvirzīt vicemēru

Pēc Rīgas mēra Mārtiņa Staķa ("Par!/Progresīvie") demisijas un koalīcijas strīdiem galvaspilsētas domes "Jaunā Vienotības", Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības un deputātu bloka "Kods Rīgai" deputāti aicina līdzšinējo koalīcijas partneri "Par!/Progresīvie" izvirzīt savu vicemēra amata kandidātu.

ĪSUMĀ:

  • "Jaunā Vienotība", NA/LRA, "Kods Rīgai" turpina sarunas ar "Par!/Progresīvie" par koalīciju Rīgas domē.
  • Trīs frakcijas aicina "Par!/Progresīvie" izvirzīt savu vicemēru.
  • Trīs frakcijas uzskata, ka mēra amata kandidāts ir jāizvirza tām. 
  • Šīs domes pilnvaru termiņš ir vēl gandrīz 2 gadi; 3 frakcijas: jādod iespēja šajā laikā parādīt sevi darbos.
  •  "Progresīvie": konsultācijas par domes koalīciju ir jāturpina divpusējā formātā.
  • Uz nākamo divpusējo tikšanos "Par!/Progresīvie" aicina "Jauno Vienotību".  
  • "Progresīvie" cer vienoties, lai 23. augustā dome varētu ievēlēt nākamo mēru.    

Šīs trīs frakcijas kopīgajā paziņojumā medijiem norādīja, ka "domē ievēlēto politiķu uzdevums ir iespējami īsā laikā vienoties par to, kā turpmāk strādāt, šo procesu lieki nevilcinot".

Trīs frakciju ieskatā atbildība par pilsētas vadību un mēra pienākumi nākamajā darba cēlienā jāuzņemas tiem politiskajiem spēkiem, kam ir kopumā lielākais deputātu skaits, un šīm trīs frakcijām esošajā domes sasaukumā ir 20 deputātu vietas.

Linda Ozola no deputātu bloka "Kods Rīgai" norādīja, ka "ņemot vērā, ka šai trīs frakciju kopai šobrīd ir trešdaļa visu domes deputātu balsu, tad arī domes vadībai un mēram būtu jānāk no mūsu frakciju kopas. To mēs šodien likām priekšā kolēģiem no frakcijas "Par!/Progresīvie", savukārt viņus aicinot izvirzīt savu vicemēru. Vienlaikus mēs liekam lielu uzsvaru uz to, ka tam darbam ir jānorit koleģiāli."

Linda Ozola: Par sarunām par Rīgas domes koalīciju
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Bet frakciju "Par!/Progresīvie" līdzšinējie koalīcijas partneri aicina izvirzīt kandidātu Rīgas vicemēra amatam, "lai pilsētas domē padziļināti strādātu ar klimatneitralitātes, sociālā dialoga un mikromobilitātes jautājumiem", teikts trīs frakciju paziņojumā.

Rīgas domes sasaukuma pilnvaru termiņš ir vēl nepilni divi gadi, un trīs frakciju kopa uzskata, "ka politiskajiem spēkiem šajā laikā ir jādod iespēja pierādīt sevi darbos atbildības jomās, ko tie uzņēmušies, sākot darbu Rīgas domē".

Savukārt "Progresīvie" paziņojumā medijiem pēc tikšanās ar trīs līdzšinējiem koalīcijas partneriem pauda, ka "konsultācijas par Rīgas domes koalīciju ir jāturpina divpusējā formātā".

"Nākamais solis ir runāt par neizdarītajiem darbiem. Lai labāk iedziļinātos katras frakcijas skatījumā, uzskatām, ka turpmāk sarunām ir jānotiek divpusējā formātā," pauda "Progresīvo" līdzpriekšsēdētāja Justīne Panteļējeva.

Uz nākamo divpusējo tikšanos "Par!/Progresīvie" aicina "Jauno Vienotību".  

"Progresīvie" cer vienoties ar partneriem par kopā darāmajiem darbiem un jaunajiem sadarbības principiem nākamo divu nedēļu laikā, "ja tas izdosies, tad jau 23. augusta domes sēdē provizoriski varētu notikt balsojums par galvaspilsētas mēru".   

Justīne Pantēļējeva: Par sarunām par Rīgas domes koalīciju
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

  "Beidzot mums ir kāda konkrēta atbilde. Jāatzīst, ka kolēģi nav nākuši īpaši pretī mūsu redzējumam par to, kā vajadzētu pārmaiņu koalīcijai turpināt darbu. Tomēr tajā pašā laikā tas ir labs solis sākotnējām sarunām. Tas, kas palika neatbildēts – kāda būs tālākā sadarbība, ja paliek mērs, trīs vicemēri, nemainīgas komitejas, tad nav skaidrības par to, kā mēs mazināsim "lēņu valstības" un "karaļvalstis", kas tika iedibinātas kā sava veida prakse," pauda Justīne Pantēļējeva.

KONTEKSTS: 

3. jūlija rītā Mārtiņš Staķis paziņoja par lēmumu atkāpties no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, bet 5. jūlijā oficiāli beidza pildīt Rīgas mēra amata pienākumus. Rīgas mēra pienākumus uz laiku pildīs līdzšinējais vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Staķa lēmums saistīts ar disciplinārlietas ierosināšanu pret Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonām, kā dēļ radās konflikts starp lielākajiem koalīcijas partneriem – "Jauno Vienotību" un "Par!/Progresīvie". Mērs uzdeva disciplinārlietu izmeklēt pilsētas izpilddirektoram, bet pārējās koalīcijas partijas ar opozīcijas atbalstu panāca speciālās izmeklēšanas komisijas izveidi.

Komisija pēc izmeklēšanas secināja, ka divos iespējamos pārkāpumos lēmumu nevar pieņemt, bet trešajā pārkāpumu nesaskatīja, līdz ar to iepriekš atstādinātais departamenta vadītājs Jānis Vaivods un darbinieks Andrejs Urtāns tika atjaunoti amatā.

Līdz ar mēra atkāpšanos sākušās sarunas par jaunas koalīcijas izveidi Rīgas domē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti