Dienas ziņas

Kustība “Par” paliek ar “Latvijas attīstībai”

Dienas ziņas

Krievijas karaspēks turpina apšaudīt civilo infrastruktūru

Latvijas krievi pieprasa izbeigt karu Ukrainā

Latvijas krievvalodīgo kopienas protestā izskan aicinājums beigt karu Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pie Brīvības pieminekļa Rīgā 23. aprīlī notiek Latvijas krievvalodīgo kopienas pretkara protests "Krievu balss pret karu". Uzrunās šajā pasākumā vairāki cilvēki pauda asu nosodījumu Kremļa režīmam un īstenotajai militārajai agresijai Ukrainā.

Pasākumā bija sanākuši vairāki simti cilvēku, turot rokās Ukrainas karogus un plakātus ar tādiem uzrakstiem kā "Apturēt genocīdu Ukrainā", "Pilnīgu Krievijas gāzes un naftas embargo".

Martins Levuškāns un Dmitrijs Trofimovs par protestu pret karu Ukrainā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas krievvalodīgajiem ir būtiski demonstrēt šo savu nostāju, asi iebilstot pret Putina režīmu, Latvijas Radio uzsvēra akcijas rīkotāju pāstāvji students un pilsoniskais aktīvists Martins Levuškāns un jurists Dmitrijs Trofimovs.

Katrīnas Gupalo balss nenotrīc ne sekundi, izpildot Latvijas un Ukrainas himnu. Par notiekošo Ukrainā trīc viņas sirds.

“Mēs nevaram dalīt cilvēkus, kā to dala Putins, mums jānāk kopā, lai uzvarētu šo vājprātu, kas 21. gadsimtā izrādās pastāv uz planētas Zeme,” Latvijas Televīzijai saka mūziķe.

“Šim karam nav valodas, un Ukraina cīnās par Eiropu, Baltiju, Poliju un Somiju. Ja Ukraina kritīs, mēs būsim nākamie, kuriem katru nakti būs jāsēž pagrabos un jāslēpjas no bumbām un kuriem būs jābēg, uz kuru zemes notiks izvarošana un notiks nogalināšana, un būs nāve, jo Putina armija nāk ar nāvi,” uzsver pianists Andrejs Osokins.

Kara upuri tiek pieminēti ar klusuma brīdi arī pie Brīvības pieminekļa.

Kustības “Krievu balss pret karu” mērķis ir parādīt, ka ne visi krievi identificē sevi ar Putina režīmu. To apliecinot arī zili baltais karogs, kas plīv blakus Latvijas un Ukrainas simboliem.

“Mēs atbalstām Ukrainu. Un ne visi krievvalodīgie cilvēki ir vienota masa, kas domā līdzīgi un atbalsta šo karu,” skaidro Martins.

“Es ceru, ka visi cilvēki, kuri ir pelēkā zonā, atnāktu pie mums, nevis pie tiem, kuri ir “Za”, un varētu mainīt savu viedokli, droši var šaubīties par savu viedokli,” norāda kustības “Krievu balss pret karu” aktīviste Viktorija Broka.

“Es atnācu ar savu meitu, jo uzskatu, ka tas, kas notiek, ir nepieņemami nekādā veidā,” saka protesta apmeklētāja Inna.

Sanākušo vidū ir arī Latvijā dzīvojošie ukraiņi un tie, kuri šurp ieradušies, bēgot no kara.

Kustības "Krievu balss pret karu"sapulcē pie Brīvības pieminekļa piedalījās vairāki simti cilvēku.

Jau vēstīts, ka protesta mērķis ir demonstrēt, ka krievvalodīgie neidentificējas ar Krievijas līdera Vladimira Putina režīmu, viņi ciena citu valstu suverenitāti un kultūru, spēj integrēties Latvijas sabiedrībā un ne ar kādu ieganstu nepieņem vardarbīgu politiku. Tā norādīts protesta aprakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti