Latvijas eiroparlamentārieši strādās arī Ārlietu, Ekonomikas un Kultūras komitejās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas eiroparlamentārieši darbosies Ārlietu, Ekonomikas, Budžeta, Transporta, Kultūras, Lūgumrakstu un Rūpniecības komitejā, informēja Eiropas Parlamenta Preses dienesā.

Šajā sasakumā Eiropas Parlamentā (EP) būs 44 sadarbības delegācijas sakaru uzturēšanai ar parlamentāriešiem citās valstīs, reģionos un organizācijās. Deputāti trešdien, 17. jūlijā, pusdienlaikā balsoja par delegāciju skaitlisko sastāvu. Paceļot rokas, tika apstiprināts Parlamenta Priekšsēdētāju konferences (EP priekšsēdētāja un politisko grupu vadītāju) vietu sadalījuma priekšlikums. Vēlāk vakarā tika nosaukti deputāti, kuri darbosies katrā no delegācijām.

Līdz ar delegāciju sastāva noteikšanu zināmas arī visas no Latvijas ievēlēto deputātu funkcijas jaunā sasaukuma pirmajos divarpus gados.

Sandra Kalniete (“Jaunā Vienotība”, ETP)
Locekle: Ārlietu komiteja, delegācija Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas parlamentārās asociācijas komitejā, delegācija ''Euronest'' parlamentārajā asamblejā.
Aizstājēja: Starptautiskās tirdzniecības komiteja, Drošības un aizsardzības apakškomiteja, delegācija Ziemeļvalstu sadarbībai un attiecībām ar Šveici un Norvēģiju, kā arī ES un Islandes apvienotā parlamentārajā komitejā un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) apvienotajā parlamentārajā komitejā.

Inese Vaidere (“Jaunā Vienotība”, ETP)
Locekle: Ekonomikas un monetārā komiteja, delegācija Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu un ES apvienotajā parlamentārajā asamblejā.
Aizstājēja: Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja, delegācija attiecībām ar Dienvidaustrumāzijas valstīm un ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN).

Nils Ušakovs (sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”, S&D)
Loceklis: Budžeta komiteja, delegācija attiecībām ar Amerikas Savienotajām Valstīm, delegācija ''Euronest'' parlamentārajā asamblejā.
Aizstājējs: Ārlietu komiteja, delegācija ES un Armēnijas parlamentārās partnerības komitejā, ES un Azerbaidžānas parlamentārās sadarbības komitejā un ES un Gruzijas parlamentārās asociācijas komitejā.

Andris Ameriks (sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”, S&D)
Loceklis: Transporta un tūrisma komiteja, Lūgumrakstu komiteja, delegācija ES un Kazahstānas, ES un Kirgizstānas, ES un Uzbekistānas, ES un Tadžikistānas parlamentārās sadarbības komitejās, kā arī attiecībām ar Turkmenistānu un Mongoliju.
Aizstājējs: Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja, delegācija ES un Krievijas parlamentārās sadarbības komitejā.

Roberts Zīle (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”/EKR)
Loceklis: Ekonomikas un monetārā komiteja, Transporta un tūrisma komiteja, delegācija attiecībām ar Ķīnas Tautas Republiku.
Aizstājējs: Budžeta komiteja, delegācija ES un Meksikas apvienotajā parlamentārajā komitejā, delegācija Eiropas un Latīņamerikas parlamentārajā asamblejā.

Dace Melbārde (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”/EKR)
Priekšsēdētāja vietniece: Kultūras un izglītības komiteja.
Locekle: Delegācija attiecībām ar Austrāliju un Jaunzēlandi.
Aizstājēja: Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja, delegācija ES un Armēnijas parlamentārās partnerības komitejā, ES un Azerbaidžānas parlamentārās sadarbības komitejā un ES un Gruzijas parlamentārās asociācijas komitejā, delegācija ''Euronest'' parlamentārajā asamblejā.

Ivars Ījabs (''Attīstībai/Par!''/Renew Europe)
Loceklis: Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja, delegācija attiecībām ar Amerikas Savienotajām Valstīm.
Aizstājējs: Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komiteja, delegācija attiecībām ar Andu Kopienas valstīm, delegācija attiecībām ar Dienvidaustrumāzijas valstīm un ar Dienvidaustrumāzijas valstu asociāciju (ASEAN), delegācija Eiropas un Latīņamerikas parlamentārajā asamblejā.

Tatjana Ždanoka (Latvijas Krievu savienība/Zaļie/EFA)
Priekšsēdētāja vietniece: Lūgumrakstu komiteja.
Locekle: Nodarbinātības un sociālo lietu komiteja, delegācija ES un Moldovas parlamentārās asociācijas komitejā.
Aizstājēja: Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja, delegācija ES un Kazahstānas, ES un Kirgizstānas, ES un Uzbekistānas, ES un Tadžikistānas parlamentārās sadarbības komitejās, kā arī attiecībām ar Turkmenistānu un Mongoliju.

Parlamentam ir 20 specializētās komitejas, kuras ir pirmās, kas izskata tam iesniegtos tiesību aktu priekšlikumus. Grozījumus un rezolūcijas apspriež un par tām balso gan komitejās, gan plenārsēdē. Vienā komitejā ir 25 līdz 73 pilntiesīgi locekļi un tikpat daudz aizstājēju. Katra komiteja no sava pilntiesīgo locekļu vidus ievēlē priekšsēdētāju un ne vairāk kā četrus priekšsēdētāja vietniekus, kas visi kopā veido komitejas prezidiju, kura pilnvaru termiņš ir divarpus gadi. Komiteju politiskais sastāvs atspoguļo plenārsēdes sastāvu.

Aizstājēji ir tiesīgi piedalīties komitejas sanāksmēs, izteikties un pilntiesīgā locekļa prombūtnē piedalīties balsošanā. EP parlamentu sadarbības delegācijas uztur sakarus ar parlamentāriešiem citās valstīs, reģionos un organizācijās, lai tā popularizētu ES pamatvērtības: brīvību, demokrātiju, cilvēktiesību un pamattiesību ievērošanu, kā arī tiesiskumu. Delegāciju locekļus izvēlas politiskās grupas un pie grupām nepiederošie deputāti. Viņiem jānodrošina taisnīga dalībvalstu, politisko uzskatu un dzimumu pārstāvniecība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti