Latvija vienojas ar Zviedriju par prettanku ieroču iegādi

Aizsardzības ministrija (AM) ir noslēgusi vienošanos ar Zviedrijas iepirkumu aģentūru "Försvarets Materielverk" par dalību kopējā prettanku ieroču "Carl Gustav" munīcijas iepirkumā no uzņēmuma "SAAB Dynamics AB", informē AM.

Vienošanās par "Carl Gustav" munīcijas iegādi Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas bruņotajiem spēkiem ir noslēgta uz septiņiem gadiem. Tās ietvaros Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām būs iespējams iegādāties dažādu veidu "Carl Gustav" munīciju, kas paredzēta NBS bruņojumā esošajiem 84mm granātmetējiem.

Jautāti, cik daudz ieroču Latvija plāno iegādāties šajā iepirkumā un cik daudz valsts budžeta naudas tam paredzēts izlietot, AM portālam LSM vien norādīja, ka "munīciju plānots iegādāties lielos apjomos un ilgtermiņā (līdz 2027.gadam) vairāku desmitu miljonu eiro vērtībā".

Šis iepirkums ir pirmais sadarbības projekts, kas tiks realizēts starp Latvijas un Zviedrijas Aizsardzības ministrijām 2017. gada janvārī noslēgtā nodrošinājuma jomas sadarbības līguma ietvaros, kas paredz arī iespēju veikt kopējus aizsardzības nozares iepirkumus.

Munīciju plānots iegādāties lielos apjomos un ilgtermiņā (līdz 2027.gadam) vairāku desmitu miljonu EUR vērtībā

NBS vajadzību nodrošināšanai joprojām spēkā ir 2014.gada jūnijā uz pieciem gadiem noslēgtais līgums starp uzņēmumu "SAAB Dynamics AB" un Eiropas Aizsardzības aģentūru, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Čehiju un Poliju. Līgumā Eiropas Aizsardzības aģentūru darbojas kā centralizētā iepirkumu institūcija, uzņemoties vadošo lomu iepirkuma procedūrā.

AM norāda, ka Latvijas dalība divos iepirkumu līgumos ļaus munīciju NBS vajadzībām iegādāties par ekonomiski izdevīgāko cenu atbilstoši saņemtajiem cenu piedāvājumiem, kā arī akcentējams, ka šogad noslēgtais iepirkuma līgums paredz iespēju iegādāties vairāk "Carl Gustav" munīcijas veidu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti