Dienas ziņas

Saprātīgāk šķirot pieejamību veikaliem, nevis precēm

Dienas ziņas

Armijā vakcinēšanās būs obligāta

Latvija saņēmusi vēl 2400 "Moderna" vakcīnu devu

Latvijā vakcīnas pret Covid-19 izlietotas; lielas cerības – uz «AstraZeneca»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvija tikusi pie nākamās – vēl 2400 devu lielās “Moderna” vakcīnu kravas, kas nodrošinās otro poti tiem cilvēkiem, kuri ar “Moderna” vakcīnu sapotēti iepriekš. Bet, lai uzņemtu straujāku vakcinācijas tempu, šī krava vien nelīdzēs. Latvija gaida “AstraZeneca” vakcīnu piegādi nākamnedēļ, un tā būs apmēram piecarpus reižu lielāka nekā vakar vakarā saņemtais daudzums. Patlaban vakcīnu pret Covid-19 krājumi ir izsmelti.

Aizvadītajā dienā otro vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 322 cilvēki. Viņi visi sapotēti ar "Pfizer" un "BioNTech" ražotajām vakcīnām, bet pirmo poti vakar nesaņēma neviens.

Tas nozīmē, ka cilvēki, kas iepriekš vēl nav vakcinēti, potēm pašlaik nevar piekļūt.

Visas "Pfizer" vakcīnas, kopumā pāri 30 000 devām, ir iztērētas vai rezervētas tiem, kuri pirmo devu saņēmuši iepriekš. Tāpat iztērētas visas iepriekš piegādātās "Moderna" vakcīnas, un ar svētdien, 31. janvārī, atvestajām 2400 devām plānots pašreiz vakcinētajiem nodrošināt otro poti. Papildu tempu uzņemšanai ar to nepietiks.

"No šī apjoma puse tiek saglabāta revakcinācijai, tātad otrajām devām. Un attiecīgi otra daļa tiek nodrošināta reģioniem. Tā dosies uz reģioniem, kur varēs paplašināt šo vakcīnu saņēmēju loku," skaidroja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Pagājušajā nedēļā Latvijā gan pirmo, gan otro vakcīnas devu saņēmuši 5352 cilvēki. Tāds ir pašreizējais temps vienā nedēļā. Bet līdz šim lielākais temps bijis 8950 vakcinētie nedēļā.

Kopumā līdz šim ar abām potēm vakcinēti vairāk nekā 6400 cilvēki. Bet vismaz vienu poti saņēmuši vairāk nekā 17 000 cilvēku.

Piektdien Eiropas Savienībā reģistrēja "AstraZeneca", trešo ražotāju vakcīnai pret Covid-19. Uz to pašlaik liek lielākās cerības. 

"Pirmais pievedums varētu būt jau nākamajā nedēļā, kas būtu vairāk nekā 13 000 vakcīnas devu. Līdz ar to no tā brīža būtu iespējams uzsākt vakcināciju arī sociālās aprūpes centros, nodrošinot iespēju vakcinēties gan sociālās aprūpes centru darbiniekiem, gan arī klientiem. Uz februāri mēs raugāmies jau ar lielākām cerībām," klāstīja VM pārstāvis.

Februārī Latvija kopumā varētu saņemt 72 800 "AstraZeneca" vakcīnas devu un vēl 21 600 "Moderna" vakcīnas devu.

Tas ļaus pabeigt mediķu un sociālo aprūpes centru darbinieku un klientu potēšanu, un,  visticamāk, ar to pietiks, lai sāktu vakcinēt arī citas riska grupas, vispirms seniorus.

KONTEKSTS:

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") janvāra vidū atzīmēja, ka atbilstoši vakcinācijas plānam Latvijā paredzēts vakcinēt kopumā ap 30 000 ārstniecības personu (vienai personai nepieciešamas divas vakcīnu devas). Ministrs mēneša vidū jau prognozēja, ka janvāra beigās vakcīnas pret Covid-19 Latvijā varētu pietrūkt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti