Rīta Panorāma

Pirmizrāde dokumentālajai filmai par Noras Bumbieres dzīvi

Rīta Panorāma

Intervija ar dziedātāju Inetu Rudzīti

Telefonintervija ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani

Latvija lūgs Krievijai paskaidrojumu par nenotiekošajām raķešu mācībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvija lūgs Krievijai paskaidrojumu par nenotiekošajām raķešu mācībām, kas iepriekš Baltijas jūrā, netālu no Latvijas krastiem bija pieteiktas.

Sarunā ar LTV raidījumu “Rīta Panorāma” aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība) atzina, ka aizvien nekādi raķešu izmēģinājumi nav novēroti. Viņam nebija skaidrojuma, kāpēc tā ir noticis.

Tāpēc Latvija lūgs Krievijas izskaidrojumu, kāpēc pēdējās nedēļās, divas reizes piesakot raķešu mācības uz trim dienām pa 12 stundām, nekas atkal nav noticis. "Galvenais, ko mēs vēlamies gūt, ir informācija,” sacīja ministrs.

Viņš pieļāva, ka Krievija ar šādu rīcību cenšas iemidzināt Latvijas uzmanību no kaut kā cita."Iespējams, ka arī šāds scenārijs ir iekļauts. (..) Ja tas notiks arī turpmāk, tad droši vien cilvēkiem uzmanība nonivelēsies," pauda Bergmanis, uzreiz sacīdams, ka Latvijas turpinās novērot notiekošo un pieprasīt atskaites par to.

KONTEKSTS: 

Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs informējis Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17. līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu un plāno raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā. Krievija 19.aprīlī, laikā no plkst.11 līdz 23, plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi.

Krievija jau iepriekš bija rezervējusi gaisa telpu virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, lai veiktu raķešu šaušanas mācības no 4. līdz 6.aprīlim. Taču mācību laikā netika izšauta neviena raķete.

Latvijas Aizsardzības ministrija norāda, ka šādas mācības uzskatāmas par daļu no Krievijas stratēģiskās komunikācijas un spēka demonstrēšanas citām reģiona valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti