Panorāma

J.Bordana krēsls joprojām nestabils

Panorāma

Zigmars Liepiņš sola divu, triju nedēļā izvērtēt operas finansiālo situāciju

Par kukuļošanu "Latvenergo" tiesā pratina Miķelsonu

«Latvenergo» lietā pratina Miķelsonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Turpinot skatīt vienu no „Latvenergo" kukuļdošanas lietām, pirmdien pratināja  uzņēmuma bijušo prezidentu Kārli Miķelsonu. Viņu kā liecinieku tiesā pieaicinājusi aizstāvības puse, un pēc nopratināšanas Miķelsons Latvijas Televīzijai atzina – cerams, ka viņa liecība apsūdzētajiem nāks par labu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs "Latvenergo" amatpersonu krimināllietu uzsāka 2010tajā gadā. Toreiz aizdomās par kukuļņemšanu kopumā apmēram astoņu miljonu latu apmērā tika aizturētas vairākas personas, starp tām arī tolaik Latvenergo prezidents Kārlis Miķelsons un viņa vietnieks Aigars Meļko. Uzraugošajai iestādei bija aizdomas, ka kukulis dots, lai "Latvenergo" rīkotajā konkursā par Pļaviņu hidroelektrostacijas un TEC-2 rekonstrukciju vairāku simtu miljonu latu vērtībā priekšroka tiktu dota starptautiskajam enerģētikas uzņēmumam "Alstom". Pret Miķelsonu pierādījumu trūkuma dēļ apsūdzība tomēr netika celta, bet šobrīd uz apsūdzēto sola par kukuļņemšanu atrodas Meļko un  bijušais uzņēmuma ražošanas tehniskais direktors Gunārs Cvetkovs, un par kukuļdošanu – projekta konsultantfirmas "Energy Consulting"  vadītājs Andrejs Livanovičs. Tieši apdsūdzēto advokāti tiesā kā liecinieku pieaicināja Miķelsonu.

Bijušā „Latvenergo" prezidenta Kārļa Miķelsona nopratināšana Rīgas rajona tiesā pirmdien ilga vairāk nekā divas stundas. Lielu daļu prasītās informācijas viņš gan vairs nespēja atcerēties, tāpēc tiesai vairākkārt nācās nolasīt fragmentus no viņa pirms vairākiem gadiem Matīsa cietumā sniegtās rakstiskās liecības.

Pabalējušās atmiņas saistībā ar iepirkuma konkursa uzvarētājfirmas noskaidrošanu pats Miķelsons skaidro vienkārši – lieta ierosināta pirms trim gadiem, bet notikumi reāli risinājušies pat pirms sešiem.  Viņš uz „Panorāmas" jautājumiem atbild īsi un pastāv uz pārliecību, ka pret viņu ir vērsts politiskais pasūtījums.

Iztaujāšanas laikā Miķelsons vairākkārt norādīja, ka ne Meļko, ne Cvetkovs nav mēģinājuši ietekmēt lēmuma pieņemšanas gaitu, un īpašu labvēlību uzņēmumam "Alstom" nav izrādījusi neviena Latvenergo amatpersona. Uz prokuratūras jautājumiem gan Miķelsons atbildēja ļoti lakoniski, un lietas prokurors Māris Leja viņa liecības sauc par nenozīmīgām. „Lielākā daļa atbildes bija ļoti neskaidras, izvairīgas, iespējams atceras, neatceras, un ar to principā tas aprobežojās. (..)  Man gribētos apšaubīt šādas liecības, jo lēmumā arī par kriminālprocesa izbeigšanu bija arī citētas konkrētas viņa sarunas ar Limonoviča kungu, un tur manā skatījumā bija skaidri atainots, ka viņam bija zināms par šo konsultāciju līgumu," saka Leja.

Miķelsons pats gan ir apsūdzētais citā lietā, kura līdz tiesai pagaidām vēl nav nonākusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti