Latkovskis ierosina sadarbībā ar Baltkrievijas parlamentāriešiem aktualizēt cīņu ar kontrabandu

Otrdien, 17.maijā, Saeimā viesojās Baltkrievijas parlamenta nacionālās drošības komisijas vadība, kurai Saeimas aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”) ierosināja nākamo tikšanos rīkot uz abu valstu robežas, lai aktualizētu cīņu ar cigarešu kontrabandu. 

Ar Latvijas kolēģiem tikās Baltkrievijas komisijas priekšsēdētājs Valērijs Gaidukevičs, viņa vietnieks Viktors Rusaks, kā arī citi Baltkrievijas puses pārstāvji. Robežas šķērsošana un cigarešu kontrabanda bija svarīgāko apspriesto jautājumu sarakstā, pastāstīja  Latkovskis (“Vienotība”).

Latkovskis norādīja, ka Latvijā aptuveni 66% no visām kontrabandas cigaretēm nāk no Baltkrievijas. Tas  rada Latvijas budžetam milzu zaudējumus.

Tāpēc viņš ierosināja nākamo tikšanos rīkot nevis Rīgā vai Minskā, bet gan uz robežas, lai Baltkrievijas kolēģi iepazītos ar Latvijas robežsardzes un muitas darbu, parādītu savu dienestu darbību, lai kopīgi risinātu kontrabandas problēmas. 

Ainars Latkovskis ierosina sadarbībā ar Baltkrievijas parlamentāriešiem aktualizēt cīņu ar kontrabandu

Jau ziņots, ka pagājušā gada pēdējā ceturksnī no kopumā Latvijā izsmēķētajām cigaretēm 24,8% bijušas kontrabandas, un tas ir zemākais rādītājs pēdējo sešu gadu laikā, liecināja jaunākais tirgus pētījumu kompānijas "Nielsen" "Tukšo paciņu pētījums", par kuru informēja informē Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

 Nozīmīgs kontrabandas kritums bija vērojams, salīdzinot 2015. gada pirmo un otro pusgadu - par 5,5%. Tādējādi sasniegts līmenis, kāds pēdējo reizi fiksēts 2009. gadā.

66,3% no kontrabandas cigaretēm ievestas no Baltkrievijas, 22,5% - no Krievijas, pārējās no Ukrainas, Kirgizstānas, Lietuvas un citām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti