Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Covid-19 skartajā Murjāņu Sporta ģimnāzijā mācības notiek

Panorāma

Panorāma

«Lampai» seko līdzi arī Apvienotajā Karalistē

«Lampai» seko līdzi arī Apvienotajā Karalistē

Apvienotajā Karalistē tautieši pulcējās pirmoreiz, lai kopīgi vērotu Latvijā notiekošo sarunu festivāla "Lampa" diskusiju. Tā kā joprojām spēkā ir pandēmijas laika ierobežojumi, un Anglijā vienlaicīgi aizliegts pulcēties vairāk par 30 cilvēkiem, tad Daugavas Vanagu fonda lauku īpašumā "Straumēni" apmeklētāju šoreiz nebija daudz.

Dalību bija jāpiesaka iepriekš, un brīdī, kad pasākums tika organizēts, atļautais cilvēku skaits bija 20. Daļa neieradās, tādēļ pasākums noritēja pavisam šaurā lokā, taču tas pat nāca par labu, jo katram bija iespēja izteikt savas domās pēc izvēlētās "Lampas" diskusijas – "Gruzīgā Latvija" – noskatīšanās.

"No 17 tēmām mums pagājušonedēļ bija ļoti smagi izvēlēties tikai 3 tādas, kas ir vairāk vai mazāk pēc nosaukumiem un aprakstiem domātas, būt interesantas tieši diasporām. Līdz ar to bija 3 tēmas, un cilvēki, kas nāca un reģistrējās, bija iedotas balsošanas lapiņas, kur no 3 tēmēm tika izvēlēta šī tēma – "Gruzīgā Latvija"," teica pasākuma organizatore Anastasija Foksa.

Apmeklētāji bija nedaudz vīlušies par to, ka izvēlētajā "Lampas" diskusijā tika apspriesta tikai politika un izglītība, tādēļ turpināja ar diasporā aktuālām tēmām, piemēram, faktu, ka joprojām ir ļoti daudz to latviešu, kuri distancējas no diasporas dzīves.

"Tas piemērs, kur cilvēkiem ļāva izvēlēties starp parku, un to, kur viņi gribēja celt to celtni, kaut gan jau par celšanu bija iepriekš samaksāts. Tieši tā bezcerība un bezpalīdzība, kad tev it kā dod izvēlēties, bet tu nevari izlemt, tava balss neko nenozīmē. Un šī bezpalīdzība un bezcerība īstenībā bija ari tas galvenais iemesls, kādēļ mēs pirms 10 gadiem pametām Latviju," pauda

Vulverhamptonas latviešu skoliņas "Burtnieki" skolotāja Sarmīte Lasmane.

Tika prezentēta jauna organizācija "AK noteikumi", kas vēlas apvienot visas latviešu organizācijas zem viena jumta. "Mēs centīsiemies palīdzēt sociālos jautājumos, kā arī palīdzēt šeit latviešu diasporām finansiālos atbalstus ne no Latvijas puses, bet strādāt ar Apvienotās Karalistes finansējumiem un AK ieinteresētām personām un organizācijām, kā piemēram, West Midlands Police un Crime Commissioners jau ir mūs atpazinuši un ļoti labprāt ar mums sadarbojās," norādīja pasākuma organizatore, "AK noteikumi" pārstāve Anastasija Foksa.

Kā jau ierasts šādos pasākumos, bija arī kafijas galds un īpaši pasākumam cepta garda biezpiena torte. "Šīs diskusijas ir ļoti labas, ja viņas noved pie kāda rezultāta. Tas ir mans viedoklis. Un tas mērķis, es uzskatu, šādām diskusijām būtu jābūt, lai būtu pēc tam tālāk arī darbības, ne tāda laba parunāšanās un tas process. Ja no šādām diskusijām jau rodās konkrēti reāli projekti vai ieteikumi, vai uzlabojumi, tad tiešām tas ir vērtīgi. Ja tas ir tāds kopāsanākšanas, kā saka, just for fun, tad droši vien tas nebūs man, jo man vairāk interesē, lai no tā arī kaut kas rodās un tiek radīts," atzina sociālā medija "Kopā" vadītāja Ineta Cukermane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt