Dienas ziņas

Otrais Latvijas dūdinieku saiets Alsungā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolās būs narkotiku reidi

Lai izskaustu skolēnu kļūšanu par narkodīleriem, skolās būs reidi

Satraucošu tendenci skolās redz policija – skolēni kļūst ne vien par narkotiku lietotājiem, bet pat par to izplatītājiem. Lai gan mācību gads šonedēļ beigsies, pirmdien tika dots skaidrs signāls zālītes pīpētājiem un tirgotājiem, ka negaidīti reidi notiks gan pēdējā skolas nedēļā, gan septembrī.

Suņa deguns nav apmānāms un saož gan zālīti, gan amfetamīnu. Un pēdējā laikā aizvien biežāk viņš ir negaidīts viesis skolās.

“Skapīši, mugursomas, izstaigātas klases, ja suns uz kādu noreaģē, tad tālāk jau kolēģi no policijas... Gan augu valsts, gan hašišs, marihuāna. Gremlins apguļas, apzīmē pasīvi. Skolēni, protams, ja no cilvēka var noslēpt, no suņa deguna neko nevar noslēpt,” skaidroja Valsts policijas Kinologu nodaļas priekšniece Gunda Šabanova

Kādi ir pirmo pārbaužu rezultāti, policija pagaidām neatklāj. Tikmēr iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) par uztraucošu sauc vairākos kriminālprocesos konstatēto – skolēni kļuvuši par izplatītājiem. Aizturot pie viņiem atrasti arī 900 eiro un sagatavotas devas.

“Organizētā noziedzība iesaista nepilngadīgos, iesaista dīleru tīklu, dod pat bezmaksas vielas, lai dod draugiem pamēģināt. Un pēcāk tirgo par naudu. Es uzskatu, ka tā ir liela problēma, un mēs ar to cīnīsimies!” uzsvēra ministrs.

Taču tikpat liela problēma ir dažu direktoru vēlme to noklusēt.

“Tā situācija mainās uz labo pusi, bet ir kolēģi, kuri izvairās par šīm problēmām runāt, un, iespējams, baidās par skolas tēlu sabiedrībā,” norādīja Rīgas Teikas vidusskolas direktore Ilona Bergmane.

Ja policija pārbaudēs atradīs narkotikas vai konstatēs to lietošanu, atbilstoši nodarījuma smagumam sekos administratīvais sods vai kriminālatbildība. Un šādi – sodīts par tīšu nozieguma izdarīšanu – skolēns savā ziņā sabojā nākotni, jo nevarēs kļūt ne par ugunsdzēsēju, policistu vai robežsargu, ne prokuroru vai tiesnesi. Ir daudz profesiju, kurās ir liegums strādāt cilvēkiem ar sabojātu reputāciju.

Rudenī reidi skolās atsāksies ar jaunu spēku un kinologi ieradīsies bez brīdinājuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti