Dienas ziņas

«Open» radošais centrs – riska grupas jauniešiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lāčplēša ielā gandrīz gadu ierobežos satiksmi

Lāčplēša ielā Rīgā šogad ierobežos satiksmi «Rail Baltica» projekta dēļ

Dzelzceļa projekta “Rail Baltica” dēļ Rīgā gaidāmas biežas satiksmes organizācijas izmaiņas. Salīdzinoši nelieli darbi tagad sākti, darbu veicēji pauž, ka viss vēl ir priekšā un, projektam uzņemot tempus, piemēram, Lāčplēša iela brīžiem nakts laikā tikšot slēgta pilnībā.    

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem jārēķinās, ka līdz “Rail Baltica” Rīgas mezgla pabeigšanai ielās gaidāmas satiksmes organizācijas izmaiņas. Pašlaik aktīvākie darbi norit Lāčplēša ielā.

Tur darbu laikā pārmaiņus tiks slēgta kāda no joslām, bet paši darbi notiek zem zemes, kur jāmaina un jāpārveido apakšzemes komunikācijas un inženiertīkli.

Konkrēti šos plānots pabeigt jau nākamnedēļ, bet, kā stāsta dzelzceļa projekta “Rail Baltica” būvdarbu veicēja uzņēmuma pārstāvis, pašlaik tiek saskaņoti jau nākamie darbi, kas varētu ilgt nepilnu gadu.

“Kaut kad maijā varētu sākties būvdarbi Lāčplēša ielā vēl intensīvāk. Tas nozīmē, ka mēs tur uzbūvēsim jaunu dzelzceļa pārvadu. Mums nav plānots pilnīgi slēgt Lāčplēša ielu nevienu mirkli, izņemot naktīs, kad mums būs paša tilta montāža,” stāstīja būvdarbu veicēja PS “BERERIX” pārstāvis Andis Linde. 

Rīgas domes Satiksmes departamentā vērtē, ka pašlaik būvdarbi satiksmi pārāk neietekmē, bet nākotnē bez sastrēgumiem neiztikt.

“Pagaidām šī posma caurlaidība ir kopumā diezgan pietiekama. Projekts ir vērienīgs, ļoti liels. Tā izbūve bez satiksmes ierobežojumiem īsti nav iespējama,” atzina Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību vadītājs Austris Keišs.

Pēc būvdarbu beigām Lāčplēša iela izskatīsies citādi. Tiks izbūvēta jauna ietve, kur pēcāk pilsēta varēs izveidot veloceliņu. Tiks mainīta arī ielas ass, tādā veidā palielinot braucamo daļu.

“Šobrīd auto braucēji ir iebraukuši tā kā divas joslas katrā virzienā, (...) bet tur īsti nav, tur pietrūkst pusmetra. Tagad tur būs īstas divas joslas,” stāstīja Linde.

Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību vadītājs Austris Keišs
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

Ar 14. aprīli Rīgā atsāksies arī Salu tilta remontdarbi Maskavas un Lāčplēša ielas rajonā. Satiksme šajos ceļu posmos būs ierobežota. Tie turpināsies trīs mēnešus, līdz jūlija vidum. Autovadītājiem jārēķinās ar iespējamiem sastrēgumiem virzienā no Salu tilta uz pilsētas centru. Tāpat arī gājēju tunelis Maskavas ielā zem Lāčplēša ielas būs slēgts.

KONTEKSTS:

Sākusies "Rail Baltica" būvniecības fāze. 2021. gadā Latvijā notiks jau divu lielu "Rail Baltica" trases posmu būvdarbi: lidostā "Rīga" un Rīgas Centrālajā stacijā, kur darbi tika sākti novembra beigās. Visā Latvijas teritorijā norit "Rail Baltica" pamata trases projektēšanas darbi. 

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem. Plānots, ka "Rail Baltica" dzelzceļa līnija būs gatava satiksmei 2026. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti