Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Andri Ameriku par kravu apjomu ostā

Rīta Panorāma

Intervija ar Nelliju Kleinbergu

Intervija ar labklājības ministru Jāni Reiru par situāciju bērnu namos

Labklājības ministrs: Bāriņtiesām vajadzētu būt neatkarīgām no pašvaldībām

Bāriņtiesām, kas pašlaik ir pašvaldību struktūras, vajadzētu būt neatkarīgām no institūcijām, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pauda labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”).

Ministrs uzskata, ka bāriņtiesām vajadzētu būt tieslietu sistēmas sastāvdaļai un ka tam jāpakļaujas Tieslietu ministrijai.

Priekšlikumu par reformām bāriņtiesās Reirs saņēmis, arī tiekoties par pašvaldību pārstāvjiem. “Bāriņtiesu statuss jāstiprina. Tā nevar būt viena no sistēmas sastāvdaļām bērnu aprūpē. (..) Pašvaldības ir pakalpojumu sniedzēji, bet bāriņtiesām jālemj par katra bērna likteni,” sacīja ministrs.

Šādu priekšlikumu ministrija plāno izstrādāt līdz septembrim. Tāpat līdz šim termiņam iecerēts izstrādāt institūciju sadarbības modeli, kā arī izveidot priekšlikumus, kā reformēt sistēmu palīdzībai grūtībās nonākušiem bērniem.

Ziņots, ka plašu rezonansi gada sākumā guva vairāki traģiski gadījumi ar bērniem, savukārt pavasarī sabiedriskie mediji rubrikā "Sistēmas bērni" vēstīja par problēmām un iespējamu vardarbību bērnunamos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti