Labklājības ministrija: Darba un ģimenes dzīves līdzsvars Latvijā uzlabojas

Par godu svētdien gaidāmajai Starptautiskajai ģimenes dienai Labklājības ministrija (LM) piektdien informēs par darba un ģimenes dzīves līdzsvaru Latvijas darba tirgū. Tāpat seminārā par uzņēmēju labo praksi plānots diskutēt par ģimenei draudzīgu principu ieviešanu darba vidē.

Kā skaidro Labklājības ministrijas projekta vadītājs Maksims Ivanovs, ģimenei draudzīgi principi var būt ne tikai atalgojuma palielināšana un sagādāta apdrošināšanas polise, bet arī papildu atvaļinājums un elastīgs darbalaiks. Labklājības ministrija patlaban īsteno arī unikālu projektu, kurā atlasa uzņēmumus, kuru darbiniekiem nodrošinās subsidētas aukles vai bērnudārzus.

Darba un ģimenes dzīves līdzsvars Latvijā uzlabojas, norāda Ivanovs, sakot, ka transformējas arī darba tirgus:

„Jau šobrīd vairāki darba devēji izjūt kvalificēta darbaspēka trūkumu, tāpēc papildus standartiem– labai algai, apdrošināšanai – piedāvā papildus labumus. Arī darba ņēmēji kļuvuši izvēlīgāki, smalki apzinās visas iespējamās priekšrocības un vairāk prasa no darba devēja. Tāpēc ir tendence, ka darba devēji kļuvuši atbildīgāki – pilnveido personālpolitiku, vairāk piedāvā papildu labumus – papildu atvaļinājumus pabalstus un citas labas lietas.”

Eiropas Savienības mājā piektdien norisināsies arī seminārs "Uzņēmēju labā prakse Latvijā: ģimenei draudzīgu principu ieviešana darba vidē un attiecībās", kurā notiks uzņēmumu un nevalstisko organizāciju pārstāvju diskusija un viedokļu apmaiņa par īstenojamām ģimenei draudzīgām praksēm. Pasākuma mērķis ir pievērst Latvijas darba devēju un sabiedrības uzmanību nepieciešamībai sekmēt darbinieku darba un ģimenes dzīves saskaņošanu un īstenot ģimenei draudzīgas iniciatīvas, kā arī informēt pasākuma dalībniekus par LM iniciatīvām darba un ģimenes dzīves saskaņošanas jomā. Vienlaikus dalībniekus iepazīstinās ar Ģimenes draudzīgā komersanta instrumentu un jaunākiem pētījumu datiem Latvijas darba tirgū, tostarp darba un ģimenes dzīves saskaņošanas jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt