LĀB: No alkohola surogātu lietošanas ik gadu nomirst 150 cilvēku

No alkohola surogātu lietošanas ik dienu slimnīcās nonāk pieci cilvēki ļoti smagā stāvoklī, kuru ārstēšana maksā vairākus tūkstošus latu dienā, bet vismaz 150 cilvēki gada laikā nomirst, paziņojusi Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), kas pēc traģēdijas Jelgavā vērsusies pie valdības un Saeimas deputātiem aicinot nekavējoties pieņemt atbildīgus lēmumus sabiedrības interešu labā, stingri vēršoties pret nelegālās dziras tirgotājiem. Iespējams. LĀB prasīs iekšlietu ministra demisiju.

Biedrība arī paziņojusi, ka nelegālā alkohola lietošana ir par iemeslu pāragrai nāvei trīs tūkstošiem darba spējas vecuma iedzīvotāju Latvijā ik gadu.

Jelgavā pagājušajā nedēļā notika masveida saindēšanās no divās nelegālās tirdzniecības vietās pārdotās dziras, kas izrādījās metilspirts. Dažu dienu laikā nomira astoņi cilvēki.

LĀB uzskata, ka līdz šim Iekšlietu ministrija nav spējusi likvidēt nelegālā alkohola tirdzniecības vietas, kādas ir katrā Latvijas pilsētā.

"Katrā Latvijas pilsētā un ciemā ir točka, katrā pilsētā vai ciemā ir policists, kas labi zina šīs točkas atrašanās vietu. Ja Iekšlietu ministrijai nav politiskas gribas pret šo ļaunumu cīnīties, šis stāvoklis ir apdraudējums Latvijas tiesiskumam," sacīts vēstulē amatpersonām.

LĀB viceprezidents Māris Pļaviņš informē, ka situācija tuvākajā laikā tiks apspriesta biedrības valdes sēdē, kurā piedalīsies arī narkoloģijas speciālisti. Iespējams, ka Ārstu biedrība aicinās premjeru pieprasīt iekšlietu ministra demisiju.

Biedrība uzsver, ka Latvijai ir iespēja veidot savu alkoholisma ierobežošanas politiku, kas var palīdzēt demogrāfisko problēmu risināšanai, valsts ekonomikas stimulēšanai, iedzīvotāju dzīves ilguma pagarināšanai un dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti