Labrīt

KM aicina ļaut kultūras institūcijām pašām veikt ikdienas remontus bez saskaņošanas ar VNĪ

Labrīt

Latvijas klusie varoņi - Irma Ludzeniece

Tīri fakti. Daiga Bitiniece par reģionālo presi un cīņu ar pašvaldību izdevumiem

«Kurzemnieka» redaktore: Priekšvēlēšanu laikā pašvaldību izdevumi jauc cilvēkiem galvu

Smeļot informāciju tikai no pašvaldību izdevumiem, nevis no neatkarīgas reģionālās preses, cilvēkiem veidojas nepilnīga aina, jo pašvaldību izdevumi neuzrāda problēmas un nediskutē par dažādiem tematiem un pretrunām, kas pastāv jebkurā kopienā, intervijā Latvijas Radio sacīja laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece.  

Pašvaldības izdevums raksta par pašvaldības dzīvi, bet neatkarīgais reģionālais laikraksts par visu dzīvi novadā, sportu, kultūru, lai gan pēdējā laikā arī pašvaldību izdevumi sākuši to darīt, norādīja Bitiniece.   

Neatkarīgajā laikrakstā ziņas nodalītas no viedokļiem, ir analītiskie raksti, tam ir redakcionālā neatkarība atšķirībā no pašvaldību izdevumiem, kurus lielākoties veido pašvaldību sabiedrisko attiecību speciālisti, un pašvaldību izdevumos jūs neatradīsies kritiskus rakstus, bet vien “ziņas par pašreizējās varas labiem darbiem”, “lentīšu griešanu, skaistiem pasākumiem”, skaidroja Bitiniece.  

Viņa pauda, ka reģionālie laikraksti lielākoties ir laikraksti visai ģimenei, cilvēkiem ar dažādām interesēm.

Taču laukos cilvēkiem finansiālā situācija ir sarežģīta, bet pašvaldības izdevumi, kas bez maksas sabirst pastkastītēs, izdara lāča pakalpojumu vai pat kaut kādā mērā grauj demokrātiju, uzskata Bitiniece. Cilvēkiem sajauc galvas, cilvēki neabonē reģionālos laikrakstus, jo uzskata, ka saņem visu informāciju no šādiem pašvaldību izdevumiem.

Taču pašvaldību izdevumos pārsvarā pārstāvētas tikai pie varas esošās partijas, un tur opozīcija “varētu celt traci”, atzina Bitiniece.

Jau ziņots, ka  Saeima februāra sākumā noraidīja priekšlikumu likumā noteikt to, ka valsts un pašvaldību institūcijas neizdod un nedibina periodiskos izdevumus, advokāts ir pārliecināts, ka no Valsts pārvaldes likuma izriet šāds liegums attiecībā uz reklāmu un augstiem žurnālistikas standartiem.            

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti