Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Radošā vārda un koka mākslas simpozijs Kuldīgā

Kuldīgas tehnikuma radošā vārda un koka mākslas simpozija darbus dāvinās bērnudārziem

Šogad tiek atzīmēta rakstnieka Kārļa Skalbes 140. gadskārta. Lai popularizētu viņa daiļradi, Kuldīgas tehnikums savu tradicionālo radošā vārda un koka mākslas simpoziju "Sirdsvārdi Latvijai" aizvadījis Skalbes zīmē. Tapuši gan literāri darbi, gan skulptūras. Tās šogad ceļos uz dažādiem bērnudārziem.

Gan skulptūru veidotāji, gan literāro darbu autori radošajā procesā ietekmējušies no Skalbes atziņām, domu graudiem un literārajiem tēliem. Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma pagalms kļuvis par rakstnieka Kārļa Skalbes pasaku tēlu karaļvalsti – te ir gan ķēniņš no pasakas "Kaķīša dzirnavas", arī kalējs, ko veidotāji interpretējuši kā romantisku vīru, kurš grasās bildināt savu iecerēto, arī pulkstenis un daudzi citi.

Kuldīgas tehnikums atrodas ēkā, kur savulaik bijis Baltijas skolotāju seminārs, tas ir UNESCO Asociēto skolu projekta tīklā, kas ir pasaulē lielākais skolu tīkls un par savu darbības virzienu izvēlējies kultūrizglītību.     

"Jaunieši ar savu darbu veicina attīstību garīgā aspektā, jo, uz darbiem paskatoties, tevī kaut kas skaists atplaukst," komentē UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Ik gadu simpozijā tapušie labākie literārie darbi tiek apkopoti izdevumā "Pro Patria" jeb "Par tēvzemi". Šai reizē izdota jau piektā grāmata, jo katru reizi konkurss tiek veltīts kādam citam rakstniekam vai tēmai.

Savukārt desmitā jubileja ir koktēlniecības plenēram, kurā pirmo reizi darbi tapa ne tikai no masīvkoka, bet arī citiem materiāliem – saplākšņa, dēļiem, plastikas, metāla un flīzēm. Dalībnieki bija atbraukuši no dažādām Latvijas vietām, ne tikai skolām. Atbraukuši arī sava aroda pratēji, kas plenēru iecienījuši no pirmās dienas un palikuši tam uzticīgi, lai arī skolā vairs nestrādā. 

Simpozija koktēlniecības darbi ir pazīstami daudzviet Latvijā – iepriekšējos gados tie savu mājvietu atraduši gan Oskara Kalpaka piemiņas muzeja ''Airītes'' parkā, Bērnu slimnīcas pagalmā Rīgā, Likteņdārzā, pērn Mežaparkā Rīgā. Šī gada darbi tiks dāvināti bērnudārziem gan Kuldīgā, gan tajās vietās, no kurām bija plenēra dalībnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt