Ārpus Rīgas

LAD direktores vietnieks Ģirts Krūmiņš par ES projektu kavēšanos lietavu dēļ

Ārpus Rīgas

''Stars'' žurnāliste Inese Elsiņa par ceļa asfaltēšanu uz sporta kompleksu Madonā

«Kuldīgas siltumtīkliem» neizdodas savlaicīgi uzbūvēt jauno katlu māju Priedainē

«Kuldīgas siltumtīkliem» neizdodas savlaicīgi uzbūvēt jauno katlu māju Priedainē

Priedaine ir ciems Kuldīgas novada Kurmāles pagastā - apdzīvota teritorija, kas atrodas blakus Kuldīgai. Līdz oktobra beigām bija jāpabeidz jaunās šķeldas katlu mājas būvniecība Priedainē, taču visus darbus, lai varētu to kurināt, visticamāk, pabeigs tikai novembra vidū. Lai iedzīvotāji nepaliktu bez apkures, īslaicīgi tiek izmantots dīzeļdegvielas katls.

Iestājoties drēgnākam laikam, uzņēmums „Kuldīgas siltumtīkli” jau pagājušā nedēļā iedzīvotājiem Priedainē sāka nodrošināt siltuma piegādi, izmantojot dīzeļdegvielas katlus. Brigita dzīvo vienā no daudzdzīvokļu mājām:

„Jāsilda ar elektrisko sildītāju, tad ir deviņpadsmit grādi, viesistabā rāda tikai četrpadsmit ar pusi. Es uztraucos, kā būs. Šis ir meitas dzīvoklis.”

Pirmajās vēsajās oktobra dienās nācies pasalt, taču bez apkures cilvēki nav palikuši. Uzņēmuma „Kuldīgas siltumtīkli” valdes priekšsēdētājs Artis Roberts uzsver, ka radiatori šobrīd karsti nebūs, jo laukā vēl ir silts:

„Tie radiatori arī šiem katliem tiek regulēti pēc āra gaisa temperatūras, automatizēti. Šobrīd āra gaisa temperatūra ir plus 13 grādi. Radiatori nebūs 80 grādus silti. Mājas vēl ir mitras un tik ātri neuzsilst.”

Uzņēmumam „Kuldīgas siltumtīkli” nācies risināt apkures piegādi iedzīvotājiem, jo privātais siltuma piegādātājs no šī pakalpojuma turpmākas nodrošināšanas ir atteicies,

skaidro Artis Roberts:

„Pagājušā gadā pašvaldībā vērsās SIA „Centrs”, kas līdz šim nodrošināja siltumu Priedainē, sakot, ka viņiem jāveic lielas investīcijas, bet šādas naudas neesot, tāpēc pašvaldībai jāpārņem šī funkcija. Tā kā mēs esam pašvaldības uzņēmums, mums šis uzdevums tika uzticēts. Pagājušā gadā jau laicīgi sākām domāt, kur katlu māju būvēt un kādu.”

Pagājušā gadā tika veikts tehnoloģisko iekārtu iepirkums, skaidro „Kuldīgas siltumtīklu” pārstāvis, savukārt pašas ēkas uzbūvēšana, kas šķietami ir otršķirīga, prasījusi ilgāku laiku, turklāt būvniecības procesu ietekmējuši nelabvēlīgie laika apstākļi. Nav izdevies piesaistīt arī Eiropas Savienības fondu finansējumu.

„Gaidījām, kad atvērsies programma, bet beigās izrādījās, ka nevaram pretendēt uz finansējumu. Bija iespēja tikai renovācijai, bet mums šī katlu māja nebija īpašumā,” skaidro Roberts.

Lai katlu māju uzbūvētu, Valsts kasē uz 20 gadiem ņemts aizdevums. Kopējās projekta izmaksas ir ap 500 tūkstoš eiro. Priedainē darbosies pusotra megavata šķeldas katlu māja. Jauno šķeldas katlu māju, visticamāk, sāks kurināt novembra vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt