Kuldīgas policijas ēka avārijas stāvoklī; jaunajām telpām jāmeklē nauda

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Kritiskā stāvoklī atrodas Valsts policijas iecirkņa ēka Kuldīgā, tāpēc šobrīd tiek risināts jautājums par iecirkņa pārcelšanu uz citām telpām. Par bīstamiem darba apstākļiem aizrādījusi arī Valsts darba inspekcija.

Līdz 3.oktobrim Nodrošinājuma valsts aģentūrai jāsniedz atbilde Valsts darba inspekcijai, kā notiks darba apstākļu uzlabošana. Jaunas telpas ir atrastas, taču to pielāgošanai būs jāmeklē finansējums.  

„Sienās ir plaisas. Piemēram izolatorā kameru ir daudz, bet reāli tiek izmantotas divas. Tās neatbilst prasībām un cilvēktiesību standartiem. Katru gadu brauc spīdzināšanas komisija no Eiropas Savienības. Tiek rakstītas sūdzības, un valstij jāmaksā soda naudas cilvēkiem. Ir jābūt logam un dabīgam apgaismojam, bet reāli nav. Ēka ir sen būvēta, un telpas ir jāpielāgo,” stāsta policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa priekšnieks Ģirts Kokins.

Viņš Kuldīgā sācis strādāt pavisam nesen, taču ieguvis pieredzi Ventspilī, kur nācies risināt līdzīgas problēmas.

”Mums Ventspilī bija tieši šāda problēma ar ēku un bija jāpārceļas uz jaunām telpām. Atkal būs jānodarbojas ar to pašu. Ēka ir veca, remonts nav taisīts ilgu laiku, telpas nav piemērotas darbam,” atzīst Kokins.

Ēkas trešajā stāvā strādā Kuldīgas Kriminālpolicijas priekšniece un ilggadējā darbiniece Inga Spēkaine. Viņa stāsta, ka nams ir avārijas stāvoklī. Telpu iekārtojums, kur agrāk atradušies pat dzīvokļi, nav piemērots apmeklētāju pieņemšanai. Vēsturiskajā ēkā ir arī grūti orientēties, uzskata policijas darbiniece.

 „ Ir pat tā, ka uzņēmēji ierodas saskaņot kādus pasākumus vai citu iemeslu dēļ, sāk fotografēt atsevišķas ēkas  detaļas, elektrības slēdžus. Tāds padomju mantojums, kādu citur jau grūti ieraudzīt. Vadi, kas karājas, tā ir ugunsdrošības signalizācija,” stāsta Spēkaine.

To, ka ēka ir bīstama darbam, apgalvo arī Valsts darba inspekcija, tāpēc Nodrošinājuma valsts aģentūra pašlaik meklē risinājumu. Ēku, tāpat kā citus objektus Kurzemē, Nodrošinājuma valsts aģentūra pārņēma tikai 2012. gadā. Kritiskākais, lai darbinieki varētu pagaidām strādāt policijas ēkā, ir novērsts, piemērām, atbalstītas sijas.

To, ka griesti ieliecas, var redzēt ar neapbruņotu aci. „Griesti sēžas, statīvi jau agrāk nostiprināti, bet, laikam ejot, vienalga sēžas. Katrai ēkai ir savs maksimālais laiks,” norāda Kokins.

Šobrīd tiek risināts jautājums par pārcelšanos uz citām telpām. Tādas jau ir atrastas „Lattelecom” piederošā īpašumā, kas ir jaunāka ēka, taču ir jāpārbūvē un jāpielāgo policijas vajadzībām. Šim mērķim nepieciešami aptuveni 400 000 eiro.  Atjaunot pašreizējo ēku, kas ir vēsturisks piemineklis, esot ekonomiski neizdevīgi. Turpmāk problēmas risināšana notiks Iekšlietu ministrijas līmenī.

Pašlaik Kuldīgā Valsts policijā strādā 58 darbinieki. Policijas iecirkņa priekšnieks uzskata, ka pārvākšanās jebkurā gadījumā nebūs vienkāršs process.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti