Dienas ziņas

Spānijā sākas ANO klimata konference

Dienas ziņas

Cēsīs atklāta piemiņas plāksne ebreju kopienai

Kuldīgas pagastiem jauni mikroautobusi skolēniem

Kuldīgas pagasti tiek pie jauniem mikroautobusiem skolēniem

Kuldīgas novada Kabiles un Vārmes pagastā -  jauni mikroautobusi skolēnu pārvadāšanai. Iepriekšējās tehnikas remontam tika tērēts daudz līdzekļu, bet Kabilē mēnesi bērnus uz skolu nogādāja ar cita novada pagastā aizlienētu autobusu.

Ir agrs rīts. Skolēnu mikroautobuss uz Zigfrīda Annas Meierovica Kabiles pamatskolu atvedis bērnus no Zutēniem. Pirms tam jau bijis viens reiss, kurā skolēni atbraukuši no kaimiņu novada Vānes pagasta. Un tālāk autobuss dosies trešajā izbraucienā, lai līdz stundu sākumam plkst. 8.40 atvestu bērnus no maršruta, kura tālākais punkts ir Meždzirnas.

Rīta cēlienā šoferītis Mikus Šulcs pa šiem trim maršrutiem nobrauc aptuveni 70 kilometrus.  Šī diena īpaša ar to, ka pirmo reizi pēc bērniem viņš dodas ar jauno skolēnu pārvadājumiem paredzēto mikroautobusu. 

"Ērtāk. Ir savs komforts, ir klimata kontrole, kas nebija vecajā. Negrab, un vismaz zini, ka no A līdz B punktam aizbrauksi," stāsta šoferis. 

Skolēni uz Kabiles pamatskolu tiek vesti no tik plašas apkaimes, ka šos pārvadājumus veic divi autobusi. Viens ir deviņpadsmitvietīgs, bet ar mazāko bērnus nogādā ne tikai skolā, bet trīs reizes nedēļā - arī uz mūzikas skolu Kuldīgā. Tāpat tas tiek izmantots sporta skolas, dažādu interešu pulciņu un senioru vajadzībām. 

"Tehnika bija veca, nolietojusies. Daudz finanšu ieguldījām, lai viņu uzturētu kārtībā. Novembra sakumā saplīsa pavisam, Kurmāles pagasts aizdeva savu autobusu, nevedām uz mūzikas skolu," stāsta Kabiles pagasta pārvaldes vadītāja Elīna Ose.

Kuldīgas novadā ir 13 pagasti. Skolēnu pārvadājumiem domāto autobusu parks tiek atjaunots pakāpeniski, skatoties, kurā pagastā tas visvairāk nepieciešams. Tāpat tiek vērtēts, cik liels transporta līdzeklis vajadzīgs. Šai reizē iegādāti divi deviņvietīgi mikroautobusi Kabiles un Vārmes pagastiem. Busiņi tiek nomāti operatīvajā līzingā uz pieciem gadiem. Kopumā abu mikroautobusu noma izmaksās 70 450 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

"Tā kā Valsts kases kredīts šajā gadā pašvaldībām nebija pieejams, iegādājāmies operatīvajā līzingā, maksājot mēneša maksājumu. Pašlaik vērtēsim, vai [šādi] nav izdevīgāk; piedāvājums šobrīd ir izdevīgs, redzot iepirkuma rezultātu, līdz ar to tas varbūt ir nākotnes risinājums, kā būtu jārisina," stāsta Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka.

Pērn jauni autobusi ar 19 vietām katrā tika iegādāti Īvandes un Gudenieku pagastiem, nākamgad tāds paredzēts Turlavas pagastam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti