Panorāma

Valsts policija uzrauga demontēto pieminekļu vietas

Panorāma

Panorāma

Eiropas dienas buru akcija

Ceļā uz Liepāju kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 100 buru pārtop mākslas darbos

Ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas godu 2027. gadā Liepāja kopā ar saviem sadarbības partneriem – Dienvidkurzemes novadu un Kuldīgas novadu – apzina aktīvākos ļaudis, kuri gatavi iesaistīties. Un tādu nav mazums. To apliecināja ceturtdien, 9. maijā, notikusī buru akcija – aptuveni 100 buru kļuva par mākslas darbiem un tika uzvilktas vairākās vietās.

"Kopiena veidojas no šiem maziem trīsstūrīšiem. Man ļoti gribas, lai cilvēki kāpj ārā no saviem rāmjiem un lec iekšā ar otiņām. Šī ir iespēja to darīt publiski," aicina akcijas dalībniece, kuldīdzniece Ina Celitāne.

Par mākslas darbiem pārtapa aptuveni 100 buru gan Liepājā, kura 2027. gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, gan arī tās sadarbības vietās – Dienvidkurzemes novadā un Kuldīgas novadā. Radošumam ļāvās dažādu apkaimju un dažāda vecuma cilvēki. Viņi zīmēja, gleznoja, šuva, līmēja un aplicēja. 

Un tad jau tas brīdis ir klāt, kad Eiropas dienas pievakarē buras tiek paceltas. Svinīgi, piemēram, vienā no Liepājas mikrorajoniem – Austras bērnu dziedošajā pavadījumā.

"Buras ir kaut kas tāds, kas dzen uz priekšu, ja tajās iepūš vējš, un Liepājas Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukums ir "Nemiers". Šis nemiers ir tas urdošais dzinulis, kas dzen uz priekšu, un ar šīsdienas akciju mēs arī gribam uzsākt ceļu kopā uz 2027. gadu, uzvilkt buras," stāsta nodibinājuma "Liepāja 2027" sabiedrības līdzdalības vadītāja Maija Jankovska.

Nodibinājuma "Liepāja 2027" valdes priekšsēdētāja Inta Šoriņa pastāstīja, ka Eiropas kultūras galvaspilsētu veidos no 28 lieliem projektu kopumiem: "Viena daļa no šiem pasākumiem tieši saistīsies ar sabiedrības iesaisti, tajā skaitā arī notikumiem apkaimes kopienās.

Un tāpēc, lai šīs apkaimes kopienas būtu uzrušinātas un uzbužinātas, un samotivētas, mēs lēnā garā sākam jau šobrīd tieši ar šīm apkaimēm strādāt – ar novadiem, pagastiem, mikrorajoniem."

Liepājas (ne)miera spēks iepūta ne tikai burās, bet arī dažādos citos pasākumos, piemēram, izstādē "Pa ceļam". Tā rotās Liepājas gājēju ielas skatlogus, apliecinot, ka no šīs puses nāk lieliski mākslinieki – Sabīne Vernere, Andrejs Lavrinovičs un Anna Franciska Beļāne. Bet buras tiks saglabātas līdz pat 2027. gadam, lai tad tās būtu apskatāmas vienkopus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti