Kuldīgas novadā ar stipendiju programmu izdodas piesaistīt jaunos ārstus slimnīcai

Kuldīgas pašvaldības stipendiju programma, kas tika ieviesta pirms trīs gadiem, sāk attaisnoties – pakāpeniski izdodas piesaistīt Kuldīgas slimnīcai jaunos ārstus. Pirmos divus gadus stipendiju saņēma tikai pa vienam pretendentam gadā, bet šogad stipendiju saņems četri jaunie speciālisti. 

Kuldīgas novadā ar stipendiju programmu izdodas piesaistīt jaunos ārstus slimnīcai
00:00 / 04:43
Lejuplādēt

"Sākumā bija diezgan pasmagi, cerējām, ka atsaucība būs lielāka. Pa vienam stipendiātam bija. Šis gads ir trešais un ražīgs, ir veseli četri stipendiāti, turklāt katrs no savas specialitātes. Nākotnē skatāmies jau cerīgāk, jo sāk parādīties jaunie speciālisti," stāstīja Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds.

Stipendiju apmērs ir 500 eiro mēnesī. Jaunie ārsti to saņem visu atlikušo studiju laiku. Slimnīcas vadītājs uzsvēra, ka viņi gatavi ņemt pretī jebkuru speciālistu, kurš ir gatavs nākt strādāt Kuldīgas slimnīcā. Arī piesaistīto stipendiātu vidū ir vajadzīgas specialitātes.

"Ir pediatrs, internists un anesteziologs. Ņemot vērā, ka mēs šīs jomas vēlamies turpinām attīstīt, tad speciālisti mums būs vajadzīgi.

Ceturtais ir ārsts – sestā kursa students, kurš iegūs ārsta grādu un stāsies rezidentūrā, pagaidām nav zināms, kur, taču viņš ir pediatres vīrs, līdz ar to jaunā ģimene. Ja viņi abi nāk komplektā, tad mūs tas tikai priecē," stāstīja Rozenfelds.

Stipendijas iespējas, ko pērn piedāvāja Kuldīgas pašvaldība, izmantojusi jaunā ārste Zane Činokajeva, kura pašlaik ir rezidente anestezioloģijā reanimatoloģijā. Viņa jau šobrīd strādā slimnīcā. Pati ir no Latgales puses, taču ir gatava pārcelties uz dzīvi Kurzemē.

"Pagāja gads, kad iepazinu slimnīcu un pilsētu. Sapratu, ka šis darbs man patīk. Izlēmu, ka jāpiesakās stipendijai, bija drošības sajūta. Ņemot vērā, ka esmu maksas rezidents un es pati maksāju par izglītību, tad man finansiāls atbalsts bija svarīgs," stāstīja Činokajeva.

Kuldīgas slimnīca tikko ieguvusi arī jaunu galveno ārstu. Neiroķirurģe Agate Zīverte ir kuldīdzniece, kura strādā Rīgā, Stradiņa slimnīcā un NMPD Specializētās medicīnas centrā. Viņa Kuldīgas slimnīcai vēlas piesaistīt ne tikai jaunos speciālistus, bet arī paplašināt pakalpojumu klāstu.

Viens no virzieniem būs plānveida pakalpojumi un iespēja saņemt individuālu attieksmi ārstēšanas procesā.

"Daudzas reģionālās slimnīcas izvēlas piedāvāt speciālistus savā reģionā, arī ārsti ir ieinteresēti, tā ir atpazīstamība un lielāks pacientu loks. Arī es pati pirms vairākiem gadiem pieņēmu pacientus reģionos, vienreiz mēnesī – pieraksts no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā. Ir daudzi pacienti, kuri kaut kādu iemeslu dēļ netiek līdz Rīgai," stāstīja Zīverte.

Galvenā ārste uzskata, ka māsu piesaistei nepieciešams piedāvāt papildu iespējas, kas pieejamas slimnīcā, piemēram, rehabilitācijas nodaļas izmantošana vai pilsētas baseina piedāvājums, kas ļauj izbraukuma darbu Kuldīgā savienot ar atveseļošanos. Ārste uzskata, ka darba vides uzlabošana un piedāvātās iespējas var radīt speciālistu interesi par Kuldīgu. Par konkrētu ārstu piesaisti esot skaidrība, jo ir virzieni, kur speciālistu trūkst jau visa reģiona kontekstā.

"Esmu uzsākusi sarunas ar muguras ķirurgu, vertebrologu. Speciālisti ir Liepājā un Ventspilī, bet arī šajā reģionā ir milzīgas problēmas, ir daudz cilvēku ar muguras problēmām, ar tirpšanas sūdzībām, un tie nav gados veci cilvēki," klāstīja Zīverte.

Runājot par jauno ārstu piesaisti, Kuldīga viens no nākotnes izaicinājumiem būs dzīvojamā fonda piedāvājums. Problēma ar dzīvojamo fondu ir Kuldīgas novada pašvaldības darāmo darbu dienas kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt