Kuldīgā senioriem dāvinās sēklas un darba rīkus

Kuldīgā senioru skola pensionāriem piedāvās iespēju tikt pie bezmaksas sēklām un dārza darba rīkiem. Biedrība piedalījusies Borisa un Ināras Teterevu fonda rīkotajā konkursā un saņēmusi atbalstu. Šāda iespēja ir īpaši noderīga šajos krīzes apstākļos, kad ģimenēm klājas grūtāk, bet tieši seniori bieži vien ir tie, kuri mājās izaudzētos lauku labumus izmanto ne tikai savam galdam, bet dalās ar tuviniekiem.

Kuldīgā senioriem dāvinās sēklas un darba rīkusInga Ozola

Kuldīgas senioru skolas vadītāja Ruta Orlova ar gandarījumu stāsta, ka turpinās aktīvi iesāktais darbs nesen dibinātajā senioru skolā un izdodas realizēt vērtīgus projektus. Dažādu aktivitāšu īstenošanai ir piesaistīti 15 brīvprātīgie, protams, seniori, saka Ruta Orlova. Viens no projektiem  īstenojas tieši šajā brīdī, sākoties pavasara darbiem. Projekta nosaukums ir “Senioru iemaņu un prasmju pieturas”.

“Projektu finansiāli atbalstīja Borisa un Ināras Teterevu fonds. Tā mērķis ir dot iespēju Kuldīgas novada senioriem, izvērtējot savas iespējas un gatavību saimniekot savos mazdārziņos, izaudzēt un sagatavot pārtiku savas ģimenes galdam nākamajai ziemai,” skaidro Ruta Orlova. 

Šobrīd notiek to senioru apzināšana, kuri būtu gatavi strādāt savos mazdārziņos, un to, kuriem būtu nepieciešams šāds atbalsts.

Ruta Orlova stāsta, kādas iespējas tiks piedāvātas: “Kuriem ir nepieciešams atbalsts sēklu, stādu, mēslojuma un darba rīku iegādei, noskaidrojam, vai ir mazdārziņš un viņi būtu gatavi pilnveidot saimniekošu, arī konservēt utt. Tā seniori varētu papildināt savu mājsaimniecību ienākumus.

Sazināmies ar cilvēkiem, noskaidrojam viņu vēlmes, iegādājamies stādāmo materiālu un darba rīkus.”

Kad būs apzināti gribētāji un viss sagatavots, tad cilvēki varēs saņemt jau gatavu komplektu ar dārza labumiem un tos likt lietā savos īpašumos. Gandarīta par šādu iespēju ir viena no aktīvajām Kuldīgas seniorēm Līvija Cine, kura ir cienījamā vecumā un labprāt strādā dārzā.

“Es jau esmu optimiste. Man ir 77 gadi, bet es kustos ne pa jokam. Tā es domāju un arī apkārtējie,” atzīmē Līvija Cine, kura dzīvo Kuldīgā savā Pārventas privātmājā, kas ir viņas mīļākā vietā, kur rosīties. “Man ir pašai dārziņš. Es esmu liela dārza un puķu fane.  Braucu arī uz ''Dārza Pasaules'' rīkotajiem pasākumiem. Man dārzs ir pirmajā vietā, un veselība arī turas.”

Pensionāre arī atklāj, ka dārzā parasti savam galdam izaudzē “ķiplokus, sīpolus, sarkanās bietes; burkānus nevar, jo dārzā mālaina zeme, tad vēl stādu sviesta pupiņas.”

Līvija Cine un citi seniori drīz varēs sākt izmantot atbalsta iespējas. Projektam iecerēts arī kopīgs noslēguma pasākums, stāsta Kuldīgas senioru skolas vadītāja.

“Klātienē, neklātienē, elektroniski, mēs varētu veidot izstādi hercoga Jēkaba gadatirgū Kuldīgā, kur notiktu pieredzes apmaiņa un seniori varētu dalīties ar piedzīvoto, kā gājis vasarā, runāt par plusiem un mīnusiem, degustēt, piedāvāt receptes cilvēkiem, kuri piedalītos gadatirgū,” ieskicē Ruta Orlova. 

Tagad, arī šajā krīzes laikā, galvenais būt svaigā gaisā un kustēties, saka kuldīdzniece Līvija Cine.

Viņa tikai nosmejas, ka parasti viņa sākumā izravējot savu dārzu un tad brauc palīdzēt bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti