Dienas ziņas

Kampaņa «Godīgs piens» – pretrunīga

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā pateicas audžuģimenēm un aizbildņiem

Kuldīgā īpašā pasākumā pateicas audžuģimenēm un aizbildņiem

Kuldīgas novadā notika pateicības pasākums novada bērnu audžuģimenēm un aizbildņiem. Arī šajā novadā audžuģimeņu trūkst, tāpēc tiek meklētas dažādas iespējas, kā uzrunāt sabiedrību.

Kamēr vieni bērni iemēģina roku pērļošanā, citi izvēlējušies no papīra izveidot tulpi, tikt pie skaistām stikla rotām, apsveikuma kartītes, magnētiņiem vai sirsnīga foto rāmīša. Savukārt vecāki un lielākie bērni ļaujas dažādiem skaistumkopšanas pasākumiem. Šādu iespēju tām audžuģimenēm un aizbildņiem, kas rūpējas par Kuldīgas novada bērniem, kuri savās bioloģiskajās ģimenēs dažādu iemeslu dēļ nedzīvo, sagādājusi novada bāriņtiesa. Tā ir kā pateicība par grūto darbu, ko ikdienā dara audžuvecāki.

Audžutētis Guntars Stepiņš atzīst, ka sākumā bijis skeptisks par sievas ierosinājumu kļūt par audžuvecākiem, tomēr pēc pirmā audžubērna sapratis, ka sirds ir atvērta. “Vairāk ir ar ģimenēm jārunā, jāizglīto. Daudzi baidās, nezina, ko sagaidīt,” saka audžutētis.

Rita Grīnberga nepilnu gadu ir audžumamma, un nu viņas ģimenē ir sešpadsmitgadīgā Liene un viņas jaunākā māsa. “Vajadzīgs gribasspēks, pacietība, mīlestība,” saka audžumamma.

Bāriņtiesā atzīst – līdzīgi kā citur Latvijā arī Kuldīgas novadā audžuģimeņu trūkst. Pašlaik tās ir deviņas.

Kopuma audžuģimenēs dzīvo 22 novada bērni, un tikai 5 no viņiem Kuldīgas novadā.

“Pārējie bērni ir cita novada audžuģimenēs. Tai audžuģimenei vajadzētu būt tuvāk dzīvesvietai, diemžēl nesanāk,” norāda Kuldīgas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Inta Sūna.

No pērnā gada septembra Kuldīgā darbojas Kurzemes ārpusģimeņu aprūpes atbalsta centrs “Airi vecākiem”. Kuldīgas novada bāriņtiesa raugās cerīgi, ka tas rosinās vairāk ģimeņu kļūt par audžuvecākiem. Šomēnes noslēgušās pirmās apmācības, kurās bija 13 ģimenes, divas no tām papildinās Kuldīgas novada audžuģimeņu skaitu.

Tāpat Kuldīgā notiek sadarbība ar aizbildņiem, adoptētājiem un viesģimenēm. Centrā stāsta, ka liela uzmanība būs pievērsta specializēto audžuģimeņu izglītošanai. “Vislielākās grūtības ir atrast ģimeni pusaudžiem, kam ir kādas uzvedības problēmas. Aicinu esošās [audžuģimenes] padomāt, varbūt ir iespēja specializēties,” saka centra "Airi vecākiem" vadītāja Ilona Talente.

Šādu pateicības dienu audžuģimenēm un aizbildņiem Kuldīgas novadā rīko ik gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti