Dienas ziņas

VUGD palīdz nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā atklāts “Europe Direct” centrs

Kuldīgā durvis vēris «Europe Direct» centrs

Kuldīgā atklāts “Europe Direct” centrs, kas ļaus satikt ekspertus Eiropas Savienības (ES) jautājumos, uzdot jautājumus un diskutēt par ES nākotni. Šādi centri ir izveidoti centri visā ES teritorijā. Septiņi no tiem atrodas Latvijā. Nu šāds centrs durvis vēris arī Kuldīgā, kas darbosies arī plašāk Kurzemē. 

“Mūsu kolektīvam rūp Eiropas Savienība,” tā norādījusi “Europe Direct” centra Kuldīgā vadītāja Maija Jankovska. Tāpēc līdztekus ikdienas darbiem atvēlēts laiks arī tam, lai mudinātu cilvēkus interesēties par ES, skaidrotu tās nozīmi. Piemēram, pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām centra darbinieces varēja sastapt dažādos Kuldīgas novada pagastos, kur viņas atbildēja uz katra sastaptā cilvēka jautājumiem par ES. Lai to varētu darīt pastāvīgi, nolemts iegūt iespēju Kuldīgā veidot “Europe Direct” centru. 

Jankovska sacīja: “Tā ir lieliska iespēja darīt to, ko mēs taisījāmies darīt – iet, runāt ar cilvēkiem, uzklausīt, apkopot darīt to zināmu Briselē.”

Centra pirmajā dienā apmeklētājiem jau netrūka jautājumu un ierosmes, kuras nodot tālāk.

Viena no apmeklētājām, pensionētā skolotāja Indra Iveta Gaile pauda: “Kā tā demokrātija, kā tā Eiropa mums apkārt, kur tad viņa ir, man šķiet, daži nesaprot. ES ir tur, bet es esmu šeit. Ar šā biroja atklāšanu un tādām sarunām varētu vairāk palīdzēt cilvēkus iekustināt.”

Savukārt Kuldīgas senioru skolas vadītāja Ruta Orlova atzina: “Mēs dziļāk, vairāk uzzināsim par ES, ka šī saikne būs ciešāka ar Eiropas deputātiem, būs vairāk tikšanos. Mums svarīgi just, kā Eiropa elpo kopumā, ne tikai mēs mazajā Kuldīgā.”

Šobrīd ES valstīs ir 420 šādi centri, bet Latvijā – 7. Bez Kuldīgas arī Rēzeknē, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Cēsīs un Gulbenē.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre skaidroja: “Visiem centriem viens uzdevums – gan informēt iedzīvotājus par Eiropā notiekošo, tāpat uzdevums uzklausīt iedzīvotājus. Svarīgi, ka šie centri ir atgriezeniskā saite ar ES institūcijām.”

Kuldīgas “Europe Direct” centrs ir vienīgais Latvijā, kuru veido nevalstiskā organizācija. Pārējie ir vairāk bibliotēku un pašvaldību iniciēti. Centrs izvietots vienā no metālapstrādes ceha telpām, bet biedrības komanda ļāvusies lielākam izaicinājumam – šo rūpniecisko kvartālu, kas celts kā degvīna un liķiera fabrika, pēc tam kalpojis pienotavas vajadzībām, tad metālapstrādei un kādu laiku bijis neapdzīvots, – izveidot par Demokrātijas kvartālu. 

Centra vadītāja stāstīja: “Te ir tik daudz iespēju visādām iniciatīvām attīstīties, kas ir svarīgi – ar ''mēs'' es nedomāju sevi, vēl kaut kādu draugu vai paziņu loku, bet tas tiešām būs sabiedrībai. Atvērta telpa, kurā varēs nākt un īstenot savas ieceres.”

“Europe Direct” centrus finansiāli atbalsta Eiropas Komisija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt