Dienas ziņas

Pasākums sabiedrības saliedēšanai

Dienas ziņas

Pieņem lēmumu par dzīvnieku kapsētu

DU pabeigts integrācijas projekts

Krievijas pilsonis pēc integrācijas kursiem vēlas dzīvot Daugavpilī un mācīt bērniem latviešu valodu

Daugavpilī 160 trešo valstu pilsoņi nupat saņēmuši sertifikātu par veiksmīgu integrācijas kursu apgūšanu, ko pusotra gada laikā organizēja Daugavpils Universitāte. Daudzi kursu absolventi ir gatavi palikt uz dzīvi Latvijā. 

Daugavpils Universitātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība „Intelekta parks” jau otro gadu piedāvāja trešo valstu valstspiederīgajiem iespēju bez maksas iegūt jaunas zināšanas, klausīties lekcijas, diskutēt un piedalīties aktivitātēs par sociālajiem, ekonomiskajiem, veselības, izglītības, juridiskajiem, vēstures un kultūras procesiem Latvijā.

Projekta "Esi sveicināta, simtgades Latvija!" vadītāja Maija Burima stāstīja, ka projekta dalībniekiem rādīja iespējas, kā integrēties darba tirgū kā mazajiem uzņēmējiem, veidot savus uzņēmumus, strādāt par pašnodarbinātām personām. "Pats svarīgākais bija parādīt, ka Latvija ir iespēju zeme, Latvija ir tradīciju zeme," uzsvēra Burima.

Kopumā projekta laikā kursus veiksmīgi apguvuši 240 trešo valstu pilsoņi, 80 no kuriem sertifikāti par dalību kursos izsniegti jau iepriekš. Projekta dalībnieks Vitālijs Pogorelovs uz Latviju no Volgogradas Krievijā pārvācies vien pirms sešiem mēnešiem, sākot strādāt Daugavpils pilsētas uzņēmumā “Zieglera mašīnbūve”, un kursi esot būtiski mainījuši atbraucēja priekšstatu par Latviju. 

"Tas man palīdzēja atklāt daudz tādu lietu, ko es agrāk nezināju. Piemēram, es nezināju, ka Latvija dalās vairākos novados, kur atšķiras valodas un tradīcijas, man tas bija liels jaunums," stāstīja Pogorelovs.

Runājot par latviešu valodas apguvi, Pogorelovs atzīst, ka ar to klājas grūti, taču vīrietis ir pilns spara un apņēmības ne vien apgūt valodu, bet arī atvest uz dzīvi Latvijā savu ģimeni, uzsverot, ka arī apmācības valodai skolās jābūt tikai un vienīgi latviešu.

"Bērni attiecīgi mācīsies vietējā skolā, un tālāk, ja visai ģimenei te patiks, būvēsim dzīvi šeit. Kādēļ gan te nepalikt, neiegādāties kādu īpašumu? Mana sieva ir ļoti laba ārste, tāpēc es domāju, viņa arī sev atradīs nodarbi Latvijā. Es to jau esmu skaidrojis daudziem savējiem, ka Latvija ir maza valsts, kas vēl tikai nesen ir ieguvusi savu neatkarību, un tāpēc ir skaidrs, ka katra valsts cenšas, lai tās kultūra saglabājas - aizbraucot uz Angliju vai Ameriku, jūs taču nepieprasāt, lai jūs apmāca krievu valodā," stāstīja Pogorelovs.

Daugavpils Universitāte dažādu projektu realizācijas gaitā strādā ar trešo valstu pilsoņiem jau sešus gadus, un projekta "Esi sveicināta, simtgades Latvija!" turpinājumā speciālisti plāno apkopot daudzo gadu gaitā uzkrāto pieredzi, lai izveidotu apmācības rīku to profesiju pārstāvjiem, kas ikdienas komunikācijā saskaras ar trešo valstu pilsoņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt