Aktuāli

Kipras grieķu un turku kopienu līderu piekrituši atsākt sarunas par atkalapvienošanos

Aktuāli

Ģimenes, kas vēlas bērnus adoptēt, saskaras ar atbildīgo ierēdņu noraidošu attieksmi

Rihards Kozovskis par atteikumu Pētersones-Godmanes pielaidei valsts noslēpumam

Kozlovskis: Varu tikai uzteikt Pētersones-Godmanes darbu

Pielaidi valsts noslēpumam zaudējusī un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres amatu atstājusī Ilze Pētersone-Godmane strādāja profesionāli un kvalitatīvi un spēja uzņemties smagu darbu, Latvijas Radio pauda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”), savukārt lēmumu par pielaides nepagarināšanu viņš nevēlas vērtēt, jo tā nav viņa kompetence.

„Mani kā ministru informē tikai par lēmumu, nevis par saturu, kāpēc pielaide nav pagarināta,” Latvijas Radio sacīja Kozlovskis. "Apstākļus nevaru vērtēt. Tas jājautā iestādēm, kas to vērtē," norādīja Kozlovskis.

"Mūsu sadarbība vairāk nekā piecu gadu garumā bija augsti profesionāla un kvalitatīva. Bēgļu krīzes laikā viņa uzņēmās plāna izstrādi un smagā darba darīšanu, varu tikai uzteikt viņas darbu," pauda Kozlovskis.

Ministrs atgādināja, ka toreiz neviens negribēja vadīt darba grupu vai izstrādāt rīcības plānu bēgļu uzņemšanai, bet Pētersone-Godmane uzņēmās šo uzdevumu, spēja visus apsēdināt pie galda un risināt šo jautājumu, kas nav populārākais jautājums Latvijā.

Viņš arī norādīja, ka process, kas saistīts ar pielaides piešķiršanu, ir jānošķir no valsts sekretāres profesionālās darbības. Kozlovskis nevēlas spekulēt, ka sistēmā ir problēmas. "Pielaides izvērtēšana ir notikusi, un lēmums ir spēkā, tāpēc es nevaru komentēt trīs iestāžu darbību," skaidroja Kozlovskis.

Pašlaik ir iecelts pienākumu izpildītājs, valsts sekretāres vietnieks Dmitrijs Trofimovs, kas jau ilgstoši strādā ministrijā, un ar situāciju tiksim galā, norādīja Kozlovskis. Tuvākajās dienās lems par jaunu valsts sekretāru, kuru ministrs cer atrast ministrijas struktūrās.

Jau ziņots, ka ar negatīvu lēmumu beidzies pielaides valsts noslēpumam pagarināšanas process Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei. Tāpēc ceturtdien, 8. jūnijā, pēc abpusējas vienošanās viņa pārtrauks pildīt valsts sekretāres amatu Iekšlietu ministrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti